4-6.I- w mieście przebywała delegacja przedsiębiorców z Iraku. Uczestniczyli m.innymi w spotkaniach z przedstawicielami Urzędu Miasta Sosnowca, Agencji Rozwoju Lokalnego S.A, Urzędu Marszałkowskiego, Regionalnej Izby Gospodarczej, uczelni wyższych oraz z właścicielami firm.
9.I-prezydent Sosnowca Kazimierz Gorski podpisał w Świętochłowicach wraz z innymi prezydentami śląskich i zagłębiowskich miast, deklarację przystąpienia do Górnośląskiego Związku Metropolitalnego.
19.I- w Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu otwarto Oddział Intensywenj Terapii Dzieci.
23.I-parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej: Małgorzata Handzlik, Grzegorz Dolniak i Zbigniew Szaleniec otworzyli wspólne biuro senatorsko-poselskie przy ul. Warszawskiej.
24.I- została podpisana umowa pomiędzy Porozumieniem Gmin: Sosnowiec, Będzin, Dąbrowa Górnicza, reprezentowanym przez Prezydenta Kazimierza Górskiego, a wojewodą śląskim Tomaszem Pietrzykowskim w sprawie dofinansowania projektu Modernizacja infrastruktury autobusowej transportu publicznego na terenie gmin: Będzin, Dąbrowa Górnicza i Sosnowiec.
25.I- na terenie Całorocznego Centrum Sportowo-Rekreacyjnego w dzielnicy Środula, uruchomiono na mniejszym stoku tymczasowy wyciąg narciarski bezpodporowy.
27.I- w Sosnowcu odbyły się uroczystości 61 rocznicy wyzwolenia Sosnowca.
29.I- w związku z katastrofą budowlaną w Chorzowie (teren targów Katowice) Prezydent Miasta ogłosił 3-dniową żałobę narodową.
7.II- uroczystości pod budynkiem Dworca PKP z okazji 143 rocznicy Powstania Styczniowego.
9.II- pod Hutą "Buczka" odbyły się uroczystości z okazji 101 rocznicy masakry pod Hutą "Katarzyna".
10.II- gmina otrzymała ponad 3 mln zł z programu "Łagodzenia w regionie śląskim skutków restrukturyzacji zatrudnienia w górnictwie węgla kamiennego" na przebudowę ul.Kombajnistów.
19.II- z okazji 200. rocznicy powstania górnictwa węglowego w Zagłębiu Dąbrowskim, w kościele pw św. Tomasza Apostoła wykonane zostało Oratorium Górnicze "Śląska Baśń".
II- Plaza Centers Poland Sp.z o.o rozpoczęła budowę Centrum Rozrywkowo- Handlowego na terenie dawnego targowiska przy ul. Szklarnianej.
7.III- w Urzędzie Miejskim gościła delegacja z Kanady na czele z ambasadorem Dawidem Prestonem. Wizyta odbywała się w ramach trwającego w Katowicach Kanadyjskiego Dnia Współpracy Gospodarczej.
14.III- pod płytą upamiętniającą bitwę żołnierzy Zagłębiowskiej Brygady GL-PPS z okupantem hitlerowskim przy ul. Przedchodniej zostały złożone kwiaty. W uroczystości z okazji 62. rocznicy tych wydarzeń wzięli udział przedstawiciele władz miejskich, kombatanci oraz młodzież.
16.III- delegacja sosnowieckiego samorządu z Zastępcą Prezydenta Zbigniewem Jaskiernią uczestniczyła w Międzynarodowej Konferencji w Agde we Francji poświęconej monitoringowi pt "Monitoring- jak i dlaczego funkcjonuje".
20.III- 60 lecie Szkoły Muzycznej w Sosnowcu. Koncert Galowy w Teatrze Zagłębia.
10.IV- w Urzędzie Miejskim prezydent Kazimierz Górski oraz reprezentant konsorcjum trzech firm wykonawczych, prezes Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych "Pol-Aqua" S.A Marek Stefański, podpisali umowę na realizację robót związanych z budową kolektora sanitarnego "Bobrek" i modernizacją oczyszczalni ścieków "Radocha II".
20.IV-w mieście gościł Grzegorz Napieralski, sekretarz generalny SLD.
1.V-w Parku Sieleckim odbył się Wielki Festyn Europejski, oraz uroczystości z okazji Święta 1 Maja
3.V- w mieście odbyły sie uroczystości z okazji Święta 3 Maja.
8.V- uroczystości z okazji 61. rocznicy kapitulacji III Rzeszy.
10.V- rozpoczęcie budowy w dzielnicy Niwka przy ul. Portowej Kolektora "Bobrek".
5.VI- rozpoczęcie rekultywacji terenu po Kopalni "Sosnowiec".
9-11.VI Dni Sosnowca
12.VI- w siedzibie PKM przy ul. Lenartowicza zostały podpisane umowy pomiędzy Przedsiębiorstwem Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o w Sosnowcu a firmami Solaris Bus & Coach SA oraz Polskie Autobusy Sp. z o.o na dostawy 68 sztuk autobusów niskopokłądowych.
12.VI- oddano do użytku pierwszą część remontowanej ul. Orląt Lwowskich.
14.VI- na Placu Papieskim w dzielnicy Zagórze odbyła się uroczystość odsłonięcia i poświęcenia pomnika Jana Pawła II.
20.VI- sosnowiczanin Michał Kaczmarczyk , politolog i polonista, pracownik naukowy Wyższej Szkoły Zarządzania i Marketingu oraz Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, został w wieku 25 lat najmłodszym doktorem nauk humanistycznych w Polsce.
30.VI- obchody 100 rocznicy powstania w kraju Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego.
1.VII- II Komisariat Policji, który miał siedzibę przy ul. Staszica został przeniesiony do wyremontowanych pomieszczeń przy ul.Żeromskiego.
10.VIII- rozpoczęły się prace przy budowei nowego Dworca Autobusowego w Sosnowcu przy ul.Mościckiego.
11.VIII- przy Placu Kościuszki otwarto stołówkę dla najbardziej potrzbujących. Będzie można wydawać ok. 300 posiłków dziennie.
15.VIII- obchody Święta Wojska Polskiego na cmentarzu przy ul. Andersa i przy Pomniku Tadeusza Kościuszki.
21.VIII- delegacja Światowego Związku Żydów w Sosnowcu
23.VIII- na ścianie Kina "Helios" odsłonięto tablicę poświęćoną pomordowanym w tym miejscu w czasie II wojny światowej Żydów. W uroczystości odsłonięcia brał udział Przew. Światowego Związku Żydów Grahamm Green.
24.VIII- rozpoczęły się prace przy budowie Całorocznego Centrum Sportowo- Rekreacyjnego w dzielnicy Środula.
1.IX- obchody 67. rocznicy wybuchu II wojny światowej.
4.X- delegacja miasta Sosnowca z Zastępcą Prezydenta Miasta Ryszardem Łukawskim powróciła z włoskiej Nonantoli.
11.X- rozpoczęły się prace przy budowie Kolektora "Bobrek".
24.X- po raz kolejny dyrektor generalny fabryki TIMKEN POLSKA, Kazimierz Łydek, uroczyście przekazał na ręce prezydenta miasta Kazimierza Górskiego czeki Fundacji TIMKEN o wartości 370 tys. $.
25.X- władze miasta oficjalnie przekazały wyremontowany budynek po dyrekcji dawnej kopalni "Niwka-Modrzejów" na potrzby Politechniki Śląskiej. Miasto przeznaczyło na inwestycję około 900 tys. zł. Pozostałe środki pozyskano z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.
30.X- w Urzędzie Miejskim odbyło się podpisanie umowy na realizację Centrum Dydaktyczno-Naukowego Kierunków Neofilologi Uniwersytetu Śląskiego, które ma powstać na terenie po byłym Szpitalu Dziecięcym przy ul. Grota Roweckiego.
6.XI- przy ul. Jedności odbyło się uroczyste otwarcie nowego gmachu Wydziału Farmaceutycznego Śląskiej Akademii Medycznej.
10-11.XI- uroczystości Święta Niepodległości. Na ulicy Mościckiego odsłonięto płyty poświęcone pomordowanym w czasie II wojny światowej.
12.XI- Wybory do samorządu. Prezydentem został w I turze Kazimierz Górski (SLD). Mandaty w Radzie Miejskiejj uzyskali: (SLD+SdPL+PD+UP Lewica i Demokracu: 11 mandatów), PO- 8 mandatów, PiS- 7 mandatów, Komitet Rozwoju Sosnowca z Karolem Winiarskim - 2 mandaty.
15.XI- na terenie Całorocznego Centrum Sportowo- Rekreacyjnego w dzielnicy Środula odbyła się tradycyjna uroczystość zakładania "wiechy". Zaczęły funkcjonować wyciągi narciarskie i zakończyła się instalacja słupów oświetleniowych.
27.XI- odbyła się I sesja Rady Miejskiej. Przewodniczącym został Daniel Miklasiński, V-ce Przewodniczącymi: Grzegorz Pisalski, Jarosław Pięta i Adam Wolski.
1.XII- odbyła się II i III sesja Rady Miejskiej. Prezydent powołał na Zastępcę Ryszarda Łukawskiego.
7.XII- odbyła się IV i V sesja Rady Miejskiej. Powołano: Zbigniewa Jaskiernię i Wilhelma Zycha na Zastępców Prezydenta, oraz Mateusza Rykałę na Pełnomocnika Prezydenta.