III- Obywatelski Komitet Obchodu Imienin Pierwszego Marszałka Polski apeluje do społeczności Sosnowca o uczczenie imienin Józef Piłsudskiego.
8.IV- W rodzinie inżyniera górniczego urodził się Jerzy Przeździecki, dramatopisarz, autor scenariuszy filmowych, żołnierz AK. Był autorem scenariusza do filmu fabularnego o Sosnowcu " Zielone lata". Mieszka w Warszawie.
21.V- Socjalistyczne władze miasta Sosnowca przyznają honorowe obywatelstwo i nagrodę literacką pisarzowi Andrzejowi Strugowi, autorowi między innymi powieści "Dzieje jednego pocisku".
7.VII- W Klimontowie urodził się Karol Rodek ( zmarł w 2004 r w Warszawie). Był dyplomatą, działaczem Stowarzyszenia Przyjaciół Klimontowa, autorem wraz z Zofią Dybałą monografii Klimontowa.
30.XI- Ministerstwo Przemysłu i Handlu powołuje w mieście Izbę Przemysłowo-Handlową dla województwa kieleckiego.
28.XII- W Grabocinie ( dzisiaj Kazimierz Górniczy) urodził się Edward Babiuch. Był robotnikiem kopalni Kazimierz, działaczem PZPR. Sprawował funkcje premiera Polski od II do VIII 1980.
Powstaje Polskie Stowarzysznei Katolików z Wyższym Wykształceniem w Sosnowcu
W hucie Milowice przebudowano wydziały: gwoździarnię i młotkarnię.
W byłej siedzibie carskiej policji, przy ul.Sławkowskiej ( dzisiaj Witosa) miasto uruchamia łaźnię komunalną. Obecnie w budynyku tym przy ul.Legionów mieści się katolicki ośrodek dla młodzieży "Kana".
Zbudowno kapliczkę przy ul. Saturnowskiej w Milowicach.
Do 1928 roku ukazuje się "Dziennik Pracy", organ Partii Pracy. Redaktorem naczelnym jest Jerzy Braun.
Do 1932 roku ukazuje się nieregularnie w Gimnazjum Staszica, miesięcznik "Filomata", pod opieką Tadeusza Nowakowskiego.
Na Niwce odbywa się demonstracyjny świecki pogrzeb Władysława Szopy, członka KPP i TUR ( Towarzystwo Uniwersytetu Robotniczego).
Wybudowano 176 budynków, w tym 120 mieszkalnych.