1.I- Gmina przejmuje szkolnictwo podstawowe, czyli 42 szkoły z 31 tys. uczniów.
Fabryka Lin i Drutów Falind rozpoczyna samodzielną działalność gospodarczą.
I- miało miejsce noworoczne spotkanie harcerskie w Szkole Podstawowej Nr 25 w Klimontowie, na które przybyli także harcerze z innych drużyn sosnowieckich oraz córka i wnuczka harcmistrza Edwarda Nowaka "Jodły", jednego z twórców "Szarych Szregów" w Zagłębiu Dąbrowskim.
6.I- Dwóch mężczyzn z bronią terroryzuje pracownice Urzędu Pocztowego Nr 6 i rabuje gotówkę.
10.I- w Klubie im. J. Kiepury odbył się koncert jazzowy w wykonaniu " Kwartetu Jana Ptaszyna Wróblewskiego".
14.I-Kongres Liberalno- Demokratyczny oraz Unia Demokratyczna zawiązują Sosnowiecką Unię Wyborczą.
14.I- w Galerii Extravagance otwarto wystawę " Rysunki Tadeusza Kantora".
15.I- w "Nowotelu" odbył się wielki bal absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. St. Staszica z okazji 100- lecia szkoły, na którym spotkali się absolwenci i ludzie darzący szacunkiem tę placówkę oświatową. Dochód z balu przeznaczono na organizację jubileuszu liceum.
I- władze Sosnowca zorganizowały konferencję prasowa dot. odrzucenia programu pilotażowego.
16.I- w Galerii Extravagance koncertowała Ewa Uryga z zespołem : Jarosław Kedziora, Grzegorz Kapołka i Dariusz Janus.
16.I- w Kościele Miłosierdzia Bożego przy ul. Jagiellońskiej odbyła się specjalna msza św. poświęcona dzieciom niepełnosprawnym, w której uczestniczył ks. bp. Adam Śmigielski.
I- prof. Wiktor Zin rozpoczął cykl wykładów w Prywatnym Policealnym Studium Budowlanym w Sosnowcu.
23.I- odbyła się w Teatrze Zagłębia impreza zorganizowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji pn. "Sportowcy - dzieciom".
I-na osiedlu Piastów przy parafii św. Rafała Kalinowskiego rozpoczęło działalność Stowarzyszenie "Saltrom"- Salezjański Ruch Troski o Młodzież.
26.I- w siedzibie ogniska żeglarskiego przy Kopalni Sosnowiec odbyło się spotkanie założycielskie nowego klubu hokejowego.
27.I- w czasie sesji Rady Miejskiej podjęto uchwałę o wzniesieniu pomnika Jana Kiepury. Rada otrzymała już pozwolenie Ministra Spraw Wewnętrznych na przeprowadzenie zbiórki pieniędzy. W obradach tej sesji wziął udział ksiądz biskup Adam Śmigielski; przybyli też dyrektorzy szkół, które od 1 stycznia stały się gminnymi.
27.I- Rada Miejska uhonorowała dorobek aktorski, reżyserski i dyrektorski Nagrodą Artystyczną Miasta Sosnowca za rok 1993- dyrektora Teatru Zagłębia- Jana Klemensa.
28.I- W stołówce Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej zadebiutowała na scenie 27 małych podopiecznych tej placówki w przedstawieniu artystycznym pt. "Dzieci- Brzechwie".
2.II- w Sosnowcu przebywali przedstawiciele Komisji Zdrowia Wspólnoty Europejskiej w Brukseli, Centrum Szpitalnego w Roubaix, Szkoły Zdrowia Publicznego w Remes. Przeprowadzono wstępne rozmowy w sprawie zawiązania partnerskiej współpracy miejscowych szpitali z francuskimi.
5.II- odbyło się spotkanie Towarzystwa Przyjaciół Teatru Zagłębia, na którym prof. Eleonora Udalska wygłosiła odczyt nt. funkcji teatru w życiu człowieka.
5.II- w Galerii Extravagance odbył się koncert " Jazz, blues, soul" w wykonaniu duetu Jorgos Skolias i Bronisław Duży.
6.II- z okazji 97 urodzin Teatru Zagłębia przedstawiono premierę komedio- farsy "Talent Adeli" autorstwa Pierre Barilleta i Jean - Paul Gredy'ego w reżyserii Zbigniewa Leraczyka. Pod koniec drugiego aktu wpleciono w akcję utworu aukcję portretów- karykatur aktorów teatru wykonanych przez Zdzisława Kleszcza. Dochód z aukcji przeznaczono dla Towarzystwa Przyjaciół Teatru Zagłębia.
12.II-w salach Muzeum odbył się po raz trzeci wielki bal zorganizowany przez władze miasta, w czasie którego przeprowadzono aukcję prac uczniów szkół artystycznych, portretów autorstwa Zdzisława Kleszcza i obrazów Kryspiana Adamczyka. Dochód całkowity z balu przeznaczono na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla oddziału dzieci niewidomych i niedowidzących Miejskiego Przedszkola Nr 56.
13.II- na ścianie sosnowieckiej Katedry odsłonięto uroczyście tablicę pamiątkową ku czci "Żołnierzy Armii Krajowej poległych w walce z okupantem, więzionych, deportowanych i zamordowanych w latach 1939-1956".
14.II- w Miejskiej Przychodni Specjalistycznej przy ul. Szpitalnej otwarto poradnię chorych na cukrzycę.
14.II- z okazji obchodów Dnia Zakochanych odbyły się m.in.: w DK "Metalowiec" - recital Michała Bajora, w Klubie im. J. Kiepury - koncert fortepianowy na cztery ręce pt ." Tańce" w wykonaniu Duo Granat, czyli Tamary Granat i Waldemara Malickiego.
15.II- Na klatce schodowej budynku przy ul.Wincentego Pola zastrzelono małżeństwo, właścicieli kantoru wymiany walut, Annę i Stanisława S.
17.II- w Komendzie Hufca ZHP obchodzono 85. urodziny harcmistrza Zygfryda Ziembińskiego, człowieka wielce zasłużonego dla ruchu harcerskiego Zagłębia i Śląska.
18.II- w Galerii Extravagance odbył się wernisaż wystawy Bolesława Nowickiego pt ." Malarstwo" połączony z koncertem muzyki poważnej.
18.II- w salach Muzeum przy ul. Chemicznej otwarto wystawę "Europejskie Stroje Ludowe", na której zaprezentowano 50 strojów piętnastu narodów, w tym również szaty Polaków. Wystawę połączono z degustacją potraw kuchni bułgarskiej i koncertem zespołu "Ziemia Żywiecka".
II-Krzysztof Porowski zostaje wybrany "Zagłębiakiem roku 1993" przez tygodnik "Wiadomości Zagłębia".
II-w Sosnowcu przebywała z wizytą grupa młodzieży z "Forcomex- u" w Roubaix- szkoły współpracującej z Kolegium Języka Biznesu.
21.II-Zginął tragicznie Jerzy Łosiewicz, działacz ZMS, ZSMP,były dyrektor sosnowieckiej "Silmy".
28.II- aktorzy Teatru Zagłębia wystąpili w Domu Kultury "Metalowiec" ze spektaklem "Wariat i zakonnica" St. I. Witkiewicza.
2.II- gościem sosnowieckiego Zarządu Miasta był amerykański biznesmen David T. Chase. Wyraził zainteresowanie wniesieniem finansowych udziałów do lokalnego Radia Rezonans.
3.III- Rada Miejska postanowiła, że Ośrodek Wczesnej Interwencji zostanie uruchomiony w Szpitalu Dziecięcym Nr 3, a nie w Szpitalu Nr 6 ( na skutek protestów pracowników szpitala).
3.III- Wanda Szwedura, Krystyna Kalemba i Teresa Kamieńska zakładają Klub Unii Pracy.
3-4.III- Instytut Medycyny Pracy i Zdrowia Środowiskowego zorganizował konferencję naukową pt. " Ocena i przeciwdziałanie środowiskowym zagrożeniom zdrowia".
5.III- w Domu Kultury "Metalowiec" odbył się koncert muzyki andyjskiej w wykonaniu zespołu "Varsovia Manta".
7.III- odbył się galowy koncert kończący I Międzynarodowy Konkurs Recytatorski dla uczniów klas VIII. Organizatorem turnieju był Zespół Szkół Technicznych. Główną nagrodę zdobył Rafał Wesołowski ze Szkoły odstawowej Nr 46.
9.III- Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. E. Plater gościli znanego aktora Cezarego Pazurę.
9.III- na cmentarzu w Kazimierzu Górniczym pochowano redaktora Leszka Majewskiego, znanego dziennikarza "Wiadomości Zagłebia", redaktora "Głosu Huty Katowice" i dyrektora Katowickiego Ośrodka Radia i Telewizji.
10.III- na spotkaniu prezydentów w sosnowieckim Urzędzie Miejskim dyskutowano o restrukturyzacji przemysłu i możliwościach oddłużania kopalń przez gminy zagłębiowskie.
III- 700 kg leków i sprzętu medycznego otrzymał w darze Szpital Miejski Nr 3 ( Dziecięcy). FDar przekazali studenci szkoły Handlu Zagranicznego "Forcomex" z Roubaix.
12.III-w Teatrze Zagłębia odbyła się premiera sztuki " Szelmostwo Skapena" wg Moliera, w reżyserii M. Wałaszka.
III- radni miejscy w dobrowolnej zbiórce pieniędzy zebrali 5 mln zł, które postanowili przekazać "Iskierkom"- ośrodkowi charytatywnemu dla dzieci przy parafii Podwyższenia Krzyża Świętego na Środuli.
13.III- w Galerii Extravagance ogłoszono wyniki i wręczono nagrody w konkursie zorganizowanym przez katolickie Liceum Ogólnokształcące i Urząd Miejski dla wszystkich uczniów szkół średnich.
15.III- Muzeum przy ul. Chemicznej zaprezentowało na wystawie "Sztuka Indonezji" wyroby rzemiosła artystycznego, rysunki dzieci, rzeźby w drewnie, lalki, batiki, instrumenty muzyczne. Odbyła się degustacja potraw kuchni wegetariańskiej. W otwarciu wystawy wziął udział ambasador Abdul Salam Gani.
16.III- w Domu Kultury "Metalowiec" odbył się koncert zespołu "Stare Dobre Małżeństwo".
19.III- zmarła w Warszawie mgr Hanna Kram, dyrektor miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu w latach 1956-1987. Została pochowana na cmentarzu ewangelickim w Sosnowcu.
19.III- w Klubie im. J. Kiepury odbyły się 39. miejskie eliminacje Ogólnopolkiego Konkursu Recytatorskieg "Przesłuchania". Pierwszego miejsca jury nie przyznało.
21.III- prezydent Sosnowca i rektor Uniwesrytetu Śląskiego podpisali umowę o utrzymaniu spółki "Radio Rezonans", która byłaby formalnym etapem dalszych zabiegów o przydział częstotliwości i uzyskanie koncesji.
23.III- Biblioteka Pedagogiczna obchodziła 30-lecie swego istnienia. W spotkaniu z tej okazji udział wzięli: przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Dziurowicz, naczelnik Wydziału Kultury Anna Górecka, dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Katowicach Edward Osiecki, przedstawiciele Delegatury Kuratorium Oświaty, Rady Bibliotecznej, Związku Nauczycielstwa Polskiego, byli pracownicy biblioteki. Biblioteka wydała biuletyn informujący o historii i działalości w ciagu 30 lat, otwarto wystawę pt " Międzynarodowy Rok Rodziny" oraz wystawę zbiorową nauczycieli- plastyków.
25.III- w Galerii Extravagance odbył się wernisaz wystawy sosnowieckiego plastyka Macieja Nowackiego, zatytuowanej "Malarstwo, grafika, rysunki".
25.III- w Domu Kultury "Metalowiec" miał miejsce koncert "Kabaret Pigwa Show".
25.III- uroczyste nabożenstwo z okazji 2. rocznicy utworzenia Diecezji Sosnowieckiej odprawił ordynariusz Diecezji ks. bp Adam Śmigielski.
26.III- Leszek Wiśniewski i Maciej Małecki wystąpili w Galerii Extravagance z koncertem pt "Jazz"
26-27.III- Górnośląski Oddział Polskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk o Ziemi oraz Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego zorganizowały XIII Giełdę Minerałów i Skamieniałości. Odbyła się równiez sesja popularno-naukowa poświęcona tematyce środowiska naturalnego człowieka.
27.III- z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru zostało odczytane orędzie pióra Vaclava Havla, po którym aktorzy Teatru Zagłebia przedstawili misterium "Historia o Chwalebnym Zmartwychwstaniu Pańskim". Dochód z przedstawienia przekazano na odbudowę gmachu Teatru Polskiego we Wrocławiu.
30.III- ogłoszono werdykt w "Turnieju Językowym" zorganizowanym przez II LO im. E. Plater. Laureatów poszczególnych kategorii uhonorowano wycieczką zagraniczną.
1.IV- Fabryka Maszyn Górniczych na Niwce zostają Spółką Skarbu Państwa.
6-24.IV- "Dni Ziemi"- impreza ekologiczna zorganizowana przez Urząd Miejski, Wydział Nauk o Ziemi i Wojewódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Mikołowie objęła występy artystyczne, kiermasze, aukcje, konkursy plastyczne, konkurs piosenki ekologicznej, turniej wiedzy ekologicznej.
7.IV- z okazji Dnia Służby Zdrowia gościł w Sosnowcu Minister Zdrowia i Opieki Społecznej- prof. dr hab. Jacek Zółkowski, który zwiedził Szpital Górniczy oraz Przychodnię Stomatologiczną przy ul. Wawel.
8.IV- odbył się II Turniej Jednego Wiersza "O Laur Plateranki", w którym wzięło udział 66 młodych twórców. Jury pod przewodnictwem dr Mariana Kisiela z UŚ przyznało Laur Annie Wijas z II LO w Dąbrowie Górniczej za wiersz "Sen poety wariata śniony nieprzytomnie". Imprezie towarzyszyła wystawa prac plastycznych uczniów Liceum im. E.Plater.
10.IV- Miejska Galeria Sztuki "Extravagance" obchodziła trzecią rocznicę działalności.
10.IV- biskup Adam Śmigielski dokonał konsekracji Kościoła Miłosierdzia Bożego przy ul. Jagiellońskiej oraz przekazał relikwie św. Alberta Chmielowskiego. Uroczystość uświetnił występ chóru katedralnego.
11.IV- w sosnowieckim ratuszu odbyło się spotkanie trzech zarządów miejskich Sosnowca, Będzina i Dąbrowy Górniczej. Gospodarze gmin dyskutowali o problemach organizacji, komunikacji, oddłużeniu przedsiębiorstw, przeciwdziałaniu bezrobociu i powołaniu Związku Zagłębiowskiego. Postanowiono rozdzielić organizacyjnie zajezdnie autobusowe Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej.
13.IV-Poradnia Zdrowia Psychicznego rozpoczęła działalnośc w nowej siedzibie przy ul.Czarnej.
13.IV- w Klubie J.Kiepury wystąpił z koncertem muzyki religijnej i utworów folkloru francuskich Pirenejów chór męski z Lourdes "Chanteurs Montagnards".
14.IV- w lokalu Biblioteki Pedagogicznej gościł dr Cezary Król z wykładem poświęconym 50 rocznicy Powstania Warszawskiego. W spotkaniu wzięło udział 60 nauczycieli historii szkół podstawowych i średnich z Sosnowca.
14.IV- w Klubie galerii "Akcent" przy Al. Zwycięstwa otwarto wystawę malarstwa Renaty Bonczar pt "Obrazy miejsc niezwykłych"
15.IV- w Szkole Podstawowej Nr 3, należącej do Towarzystwa Szkół Twórczch, gościli dyrektorzy podstawówek z Jaworzna, którzy interesowali się innowacyjnymi kierunkami kształcenia i wychowania.
17.IV- odbyła się sesja promocyjna programu "Pogoń Nowa", mająca przybliżyć idee projektu mieszkańcom tej dzielnicy Sosnowca.
17.IV-uroczystą mszę św. za pomordowanych przez NKWD oficerów polskich odprawił ks. prałat Zdzisław Peszkowski, kapelan Stowarzyszenia Rodzin Katyńskich w kościele św. Joachima w Zagórzu. Obecny był także ordynariusz Diecezji Sosnowieckiej-ks. bp Adam Śmigielski.
18.IV- Sosnowieckie Odlewnie Staliwa Sostal ogłaszaja upadłość
17.V- Ogłoszono upadłość Zakładów Włókienniczych Politex przy ul.Żeromskiego, założonych przez Dietla.
10.IV-Następuje konsekracja kościoła Miłosierdzia Bożego przy ul.Jagiellońskiej.
23-24.IV-obchody 85-lecia LO im.E.Plater w Sosnowcu
28.IV- Wybory samorządowe. Przy frekwencji 23% SLD zdobywa 27 mandatów na 50. Władzę sprawuje koalicja SLD-UW. Prezydentem zostaje Michał Czarski ( ur. 30.VI.1949 r w Sosnowcu), były członek rządu Mieczysława Rakowskiego, od 2002 marszałek województwa śląskiego.Od 2008 Przew.Sejmiku Woj.Śląskiego. Przewodniczącym Rady Miejskiej jest Bogusław Kabała ( ur.5.XII.1934 r w Sosnowcu).
2.V-Stanisław Miklasiński w przeddzień swych 75. urodzin został uhonorowany najwyższym odznaczeniem nadawanym osobom świeckim przez papieża, medale "Pro Ecclesia et Pontifice". Uroczystość odbyła się w Kościele Parafialnym pw. Matki Boskiej Wspomożenia Wiernych w Juliuszu. Medal wręczali biskup Adam Śmigielski i biskup krakowski Julian Groblicki.
17.V-W Muzeum w Sosnowcu odbyło się otwarcie wystawy "Stroje kobiet Dalekiego Wschodu". Kilkadziesiąt strojów kobiecych z Chin, Indii i Japonii,Korei a także wyroby rękodzieła ludowego i biżuteria zostało wypożyczonych ze zbiorów Muzeum w Gliwicach, Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie, z Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie. Na zakończenie odbyła się degustacja potraw kuchni chińskiej, wśród których były m.in. jajka po chińsku i owoce.
21.V-w Domu Kultury "Metalowiec" odbył się V Festiwal Muzyki Młodzieżowej "WARY '94", do którego zakwalifikowało się 10 zespołów. Nagrodę "Złote Wary" otrzymała kapela "Delight" z Legnicy.
21.V-rozpoczęły się obchody jubileuszu 30 lecia-Szpitala Miejskiego Nr 1 przypadającego 22.07
27.V-zakonczyła się kadencja władz samorządowych wybranych w roku 1990.
28.V-Odbył się III Festiwal Piosenki Dziecięcej-Sosnowiec 1994. Organizatorem był Jacek Kazimierczak.Gościem była Ewa Bem.
6.VI-ksiądz proboszcz parafii prawosławnej z Sosnowca Sergiusz Dziewiatowski brał udział w uroczytościach obchodu 50-rocznicy lądowania wojsk alianckich w Normandii, które odbyły się na polskim cmentarzu w Urville Langannerie, modlitwę za zmarłych odmawiali przedstawiciele czterech religii.
13.VI-w Klubie "U posła" spotkał się z kandydatami na radnych z ramienia SLD wojewoda katowicki Eugeniusz Ciszak.
19.VI-odbyły się wybory samorządowe do rad miejskich. W Sosnowcu zwyciężyli kandydaci Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
22.VI- Z wielkim hukiem na rondzie Ludwik wykoleił się rozpędzony tramwaj linii 24. Ofiar nie było.
1.VII-Odbyła się I Inauguracyjna Sesja Rady Miejskiej, na której wybrano Bogusława Kabałę nowym przewodniczącym Rady.
1.VII-W trakcie posiedzenia II sesji dokonano wyboru prezydenta miasta, którym został Michał Czarski.
27.VII- Podczas ucieczki z więzienia na Radosze zastrzelono jednego z aresztantów.
VII- Zostaje powołane i zarejestrowane Stowarzyszenie im. prof. Bogdana Suchodolskiego.
1.VIII- Stowarzyszenie Kupców Polskich otwiera Inkubator Przedsiębiorczości.
3.VIII- Sąd Wojewódzki rejestruje Stowarzyszenie- Związek Zagłębiowski, animowane przez Jana Przemszę -Zielińskiego.
15.VIII-w obchodach uroczystości wybuchu I powstania śląskiego wzięli udział byli powstańcy-Stanisław Bielski, Ignacy Duś i Walerian Kubik.Złożono kwiaty pod tablicą na budynku Sądu Rejonowego, który był wówczas siedzibą dowództwa I powstania oraz władz plebiscytowych.
16.VIII-na płycie upamiętniającej powrót Śląska do Macierzy w 1922 roku złożyli wieniec prezydent Sosnowca Michał Czarski, wiceprezydent Stefan Płatek oraz Naczelnik Wydziału Kultury Anna Górecka.Wieczorem prezydent Michał Czarski wziął udział w uroczytościach na terenie Mysłowic.
1.IX-Powstaje Spółka Baupol, kontynuująca dorobek Sosnowieckich Odlewni Staliwa Sostal, zajmująca się odlewnictwem staliwa.
2.IX-na pierwszej sesji Rady Miejskiej po wakacyjnej przerwie wybrano skład Komisji Stałych Rady Miejskiej. W tajnym głosowaniu I wiceprezydentem została wybrana Magdalena Pochwalska.
3.IX- Z wieżowca przy ul.Sienkiewicza skacze para samobójców- chłopiec i dziewczyna.
12.IX-Shashi Tripathi, ambasador Indii, otworzyła wystawę w Muzeum w Sosnowcu pt "Sztuka Indii", na którą złożyły się obrazy o tematyce sakralnej, biżuteria, metaloplastyka, wyroby z laki i in.
16-18.IX- Pierwsze w Sosnowcu "sprzątanie świata". Zebrano 82 tony śmieci.
17-18.IX-trwały uroczystości jubileuszowe 100-lecia LO im.Stanisława Staszica, w którym uczestniczyło 1500 absolwentów. Prof. Janusz Ziółkowski, minister stanu i szef Kancelarii Prezydenta RP, przywiózł pozdrowienia od Prezydenta Lecha Wałęsy. Nadszedł również lista gratulacyjny od Papieża Jana Pawła II. Uroczystości rozpoczęła msza dziękczynna odprawiona w Katedrze przez biskupa Adama Śmigielskiego. Odsłonięto tablicę upamiętniającą jubileusz szkoły ufundowaną przez absolwentów.Złożono kwiatry na grobach zmarłych nauczycieli.
17.IX-z okazji 25-lecia Sosnowieckiej Fabryki Silników Elektrycznych Małej Mocy "SILMA" odbyła się w sali Teatru Zagłębia uroczysta akademia połączona ze spektaklem sztuki" Talent Adeli".
22-24.IX-odbywał się w Sosnowcu LXV Zjazd Polskiego Towarzystwa Geologicznego. W spotkaniu wzięli udział naukowcy z Państwowego Instytutu Geologicznego, AGH, UJ, goście z Poznania, Warszawy, Wrocławia, także z Litwy, Węgier i Szwajcarii.
X-Powstaje Makro Cash and Carry, centrum handlu hurtowego dla klientów prowadzących działaność gospodarczą.
1.X-uroczysta inauguracja roku akademickiego miała miejsce na Wydziale Nauk o Ziemi w związku z jubileuszem 20-lecia istnienia tego wydziału.
14.X-w Dniu Edukacji Narodowej młodzież Zespołu Szkół Ekonomicznych w Sosnowcu otrzymała do użytku nowoczesną halę sportową.
14.X-przedstawiciele PTTK obchodzili 50. rocznice śmierci Aleksandra Ludwika Janowskiego, współorganizatora Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego.Złozono kwiaty przy tablicy na budynku Dworca PKP.
XI-Prezesem Stowarzyszenia im.prof Bogdana Suchodolskiego zostaje Ireneusz Łęczek. Do zarządu wchodzą: Ireneusz Sekuła, Hanryk Małota, Bogusław Kabała i Edward Elżbieciak. Do animatorów należą także: Jerzy Dąbrowski, Lefterys Kiczos, Marian Opałka i Zbigniew Zawiła.
5.XI-W Sosnowcu odbyły się uroczyste obchody o charakterze regionalnym 5. rocznicy powstania Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego, na które przyjechali działacze z województwa katowickiego i województw sąsiednich.
10.XI-z okazji Święta Niepodległości przedstawiciele władz miasta złożyli kwiaty pod tablicą na budynku Szkół Gastronomicznych. Tablica upamiętnia kwaterowanie w tym miejscu I Kompanii Legionów Zagłębia Dąbrowskiego.
10.XI-w Teatrze Zagłębia odbył się koncert Ewy Demarczyk połączony z wystawą rysunków Kryspiana Adamczyka pt "Drogi do wolności".
19-26.11-przebywała we Francji delegacja władz miejskich Sosnowca z wiceprezydentem Magdaleną Pochwalską i przewodniczącym Rady Miejskiej Bogusławem Kabałą na czele.
4.XII- Rusza program Radia Rezonans. Prezesem rozgłośni zostaje Ireneusz Łęczek, wiceprezesem Lidia Tarczyńska.
4.XII-minister stanu Mieczysław Wachowski gościł z okazji Święta Górnika w KWK "Kazimierz-Juliusz"
Sklep w budynku socjalnym huty Buczek ( dzisiaj Technologie Buczek) sprzedaje po niskich cenach: rowery, lodówki, pralki, którym klienci płacą hucie za dostawy rur).
13.XII-Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Koła Przewodników PTTK w Sosnowcu. Prezesem w miejsce kol.Sabeła został wybrany Paweł Solarz.W składzie Zarządu: Stanisław Paluchowski, Jerzy Kotarski, Włodzimierz Szkudlarek, Piotrowicz.
16.XII-w Teatrze Zagłębia wystąpiła z recitalem Maryla Rodowicz, która koncertowała na rzecz Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii prof. Zbigniewa Religi.
19.XII-w nowym wystroju wnętrz został uruchomiony Oddział Banku Przemysłowo-Handlowego przy ul.Małachowskiego 3.