15.I- O godz.19:45 nadana zostaje pierwsza audycja z Sosnowieckiego Podstudia Radia Katowice przy ul. Dęblińskiej. Program "Zagłębie Dąbrowskie" ma głos, trwający 40 minut nadawany był w środy
II- Strajk opupacyjny i głodowy 2 tysięcy górników kopalń Kazimierz i Juliusz przeciw obniżaniu płac.
29.II- Grupa 11 osób na Pogoni wznosi okrzyki "Bić Żydów". Policja rozbija demonstrację.
1.III- W biedaszybie na Dębowej Górze obrywa sie strop. Trzech robotników ponosi śmierć.
16.III-Przed Sądem Okręgowym rozpoczyna się proces inżyniera Pawła Grzeszolskiego oskarżonego o otrucie talem dwójki swoich dzieci. Sprawa wywołuje wielkie emocje społeczne. Grzeszolski wpierw skazany na karę śmierci, potem uniewinniony, popełnił samobójstwo w Krakowie.
31.III-Strajki w kopalniach i zakładach metalowych w proteście przeciw krwawemu stłumieniu przez władze rozruchów we Lwowie, Krakowie, Chrzanowie i Częstochowie.
- IV- W Sosnowcu u Prezydenta miasta pojawiła się delegacja bezrobotnych z żądaniem zwiększenia zatrudnienia przy robotach publicznych i pytała o plotki dotyczące obniżki dniówki. Prezydent oraz inspektor Funduszu Pracy, instytucji zajmującej się łagodzeniem skutków bezrobocia, zapewnili delegatów, że stawka się nie zmieni i za dzień pracy po staremu będzie się płacić 3 zł 30 gr.
1.V- Jednolitofrontowe obchody Święta Pracy.
11-14.V- Strajk 622 robotników sezonowych, żądających podwyżki płac.
6.IX- Pod hutą Katarzyna ( dzisiaj Technologie Buczek S.A) odbywa się manifestacja 50 tys. osób, zorganizowana przez PPS. Policja aresztuje 23 komunistów. Zostają skazani za inicjowanie pieśni rewolucyjnych podczas uroczystości, wznoszenie bojowych okrzyków atypaństwowych i pobicie prowokatora.
18.X- Na 30-lecie Sosnowieckiej Spółdzielni przylatuje samolotem z Warszawy do Katowic Maria Dąbrowska, znana pisarka, entuzjastka spółdzielczości.Uroczystość w Domu Spółdzielczym przy ul. Dolnej określa jako "brechtę". Zamiast nich woli spędzić czas w kawiarni "Reks". Odwiedza Spółdzielnią "Sprawiedliwość" w Milowicach i "Społem" na Niwce.
Powstaje Związek Rzemieślników Chrześcijan.
Następuje poświęćenie kaplicy tymczasowej w kop. Klimontów, rozebranej później przez Niemców podczas okupacji.
Jan Stybliński otwiera zakład pieczątkarski, który dotrwał do czasów nam współczesnych, prowadzony przez kolejne pokolenia Styblińskich.
Do 1938 roku wybudowano w mieście 253 budynki.
Powstają eleganckie i funkcjonalne budynki Ratusza - ul.Pierackiego ( dzisiaj Al.Zwycięstwa). Poczty przy ul.3 Maja, oraz Izby Przemysłowo-Handlowej- obecnie bank przy ul.3 Maja
Władze likwidują sosnowiecki oddział Związku Pracowników Budowlanych, Drzewnych i Drogowych. Jest to odwet za zorganizowanie przez oddział politycznej manifestacji pod hasłem "Precz z komedią polityczną".
Do 1937 roku ukazuje się "Głos Handlowo- Przemysłowy", organ Związku Drobnego Kupiectwa i Przemysłu Chrześcijańskiego.
Do 1939 roku wydawany jest przez Witolda Fabrycego bulwarowy dziennik "Torpeda".
Piotr Lech likwiduje "Przyszłość", reklamującą się jako "Jedyne czasopismo matrymonialne Zagłębia Dąbrowskiego i Śląska". Przy redakcji (ul. Orla 30) działa biuro matrymonialne. Po ślubie płaci się honorarium firmie w wysokości 2% od posagu, względnie wkładu ze strony męskiej.
Izajasz Nowakowski, inżynier astronautyki, wraz z kolegami prowadzi przy ul. Będzińskiej fabryczkę banknotów 50 i 100 frankowych, wysyłanych następnie zwykła pocztą do Francji. Wyprodukowano 3 mln franków. Ekspert Banku Francuskiego wyraził podziw dla talentu sosnowieckich fałszerzy.