Obecnie wszystkie ulice otrzymały swoje nazwy.Na rogach ulic umieszczono tabliczki. Warto także ponumerować domy.(...) Często słyszeć można skargi z powodu pobierania opłaty za przejazd po drewnianym moście na Czarnej Przemszy.Powożąc końmi furman wjechał do rzeki.Wody nie były wezbrane.W rzece trafił na dół .Konie wydobyto. Furmana nie znaleziono.("Przemysłowo-Handlowy Kurier Sosnowiecki").
12.I- Ukazuje się pierwszy numer tygodnika "Przemysłowo-Handlowy Kurier Sosnowiecki", redagowanego i wydawanego przez lekarza Włodzimierza Talko, specjalistę chorób oczu i uszu."Kurier" w nakładzie od 1 do 3 tys.egzemplarzy ukazywał się do 1.VII 1905 r.
Wiosna. Wylewa Czarna Przemsza. Woda przerywa usypane wały,wdziera się do fabryk i domów mieszkalnych.Powodzie powtarzają się w latach: 1903,1906, 1911.
- 22.IV- policja carska przeprowadziła w Sosnowcu aresztowania wśród działaczy robotniczych w związku z przygotowaniami do Święta 1 Maja.
28.VIII-Rodzice Jana Kiepury, Maria ( z domu Miriam Neuman) lat 17 i Franciszek lat 24 biorą ślub w kościele WNMP.
IX- Stanisław Jermułowicz wydaje kilkanaście numerów dziennika "Telegramy Sosnowieckie".
Powstaje Towarzystwo Lekarskie w Sosnowcu
Kopalnia Barbara wydobywa węgiel w Klimontowie.
Nauczycielka Maryla Kondracka prowadzi "bibliotekę w plecaku", roznosząc książki z Dębowej Góry po okolicznych dzielnicach
Stanisław Kraupe zakłada Fabrykę Armatur i Odlewnię Brązów przy dzisiejszej Al.Mireckiego.
Do 1908 roku pracuje w Milowicach kopalnia Jakub.
Powstaje Sosnowiecko-Sieleckie Towarzystwo Dobroczynności dla Ubogich Chrześcijan. Prowadziło bibliotekę i kilka czytelni.
Kopalnia Staszic w Zagórzu prowadzi wydobycie do 1926 roku.
Sosnowiec liczy 50 tys. mieszkańców.