11.I- Na Środuli urodził się Ryszard Twardoch, znany grafik, pracownik "Trybuny Robotniczej", współpracownik "Trybuny na Śląsku", "Nie", "Trybuny Wojewódzkiej".
11.II-Górnicy kopalń Niwka i Modrzejów strajkują przeciw zapowiedzianej 8 % obniżce płac w kopalniach
19.II-Policja przez 6 godz.ściera się w Milowicach z tłumem 1500 manifestantów
20.II- Manifestacje w Milowicach, Dańdówce i Niwce, żądające uwolnienia demonstrantów aresztowanych poprzedniego dnia.
22.II-W rodzinie sędziego urodziła się Anka Kowalska, absolwentka Liceum im. E.Plater, poetka, pisarka, autorka powieści "Pestka". Działaczka Komitetu Obrony Robotników internowana w 1981 roku. Mieszka w Warszawie.
II-Przez dwa miesiące trwa strajk w kopalni Kazimierz.
Na hałdzie kopalni Milowice ginie od trujących oparów Jan Dzioba zbierający z innymi węglowe odpady.
1.V- Policja strzela do liczącego 6 tysiecy osób pochodu komunistycznego zdążającego do śródmieścia z Niwki, Dębowej Góry i Klimontowa. Zabici zostają przy ul.Lipowej i Dębowej (dzisiaj Mikołajczyka- przypuszczalnie w tym miejscu stoi metalowy krzyż) działacze KZMP: Piotr Bardo (Borda ?) i Władysław Partyka.
3.VII-23.VII- Przegrany zostaje strajk przeciw zamknięciu rurkowni w walcowni Hrabia Renard. Rurkownia ponownie została uruchomiona na dwa dni dopiero w 1936 roku.
9.VII- Piorun uderza w górników znajdujących się w biedaszybie na Dańdówce. Giną: Feliks i Walenty Batkowie oraz Julian Cecot.
1.XI- Uruchomienie przy ul. Warszawskiej ośrodka prorządowego "Kuźnica". Prelekcje mają miejsce w każdą środę o 19:30.
X- Strajk okupacyjny w fabryce Schöna przeciw obniżce płac.
Do 1935 roku wybudowano 325 domów.
Otwarto wielkie Hale Targowe przy ul.1 Maja w dawnych pomieszczeniach fabryki Schöna, obok sądu, jako przeciwwaga dla "targu żydowskiego" przy Dekerta. Nowe targowisko nie zostało zaakceptowane przez klientów i upadło.