Organizacje kombatanckie


wybierz rok

 
2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012
2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019


KALENDARIUM 2009 r.
26.11.2009 r.

Sztandar Sosnowca odznaczony !!

W dniu 26.11.2009 podczas LII Sesji Rady Miejskiej w Sosnowcu sztandar miasta został udekorowany odznaczeniem Za Zasługi dla Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych. Dekoracji sztandaru dokonał Prezes Zarządu Miejskiego ZKRPiBWP por. Edward Całka.

Przewodniczacy Rady Miejskiej Daniel Miklasiński i Prezydent Kazimierz Górski otrzymali dyplom Za zasługi dla ZKRPiBWP.


16.11.2009 r.

90 Rocznica powstania Związku Inwalidów Wojennych RP

Zarząd Oddziału Miejskiego Związku Inwalidów Wojennych RP, był organizatorem spotkania okolicznościowego z okazji 90 rocznicy powstania Związku Inwalidów Wojennych RP oraz Narodowego Święta Niepodległości.

Spotkanie odbyło się w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych im. Jana Kiepury w Sosnowcu.

W programie znalazło się m.innymi:

  • Wręczenie odznak za "Zasługi dla Związku Inwalidów Wojennych RP"
  • Wystąpienia okolicznościowe
  • Część artystyczna przygotowana przez Szkołę Muzyczną.

Na ręce Prezesa Związku Inwalidów Wojennych RP kpt Antoniego Moniuszko z tej okazji przekazuję serdeczne życzenia dla wszystkich członków Związku.

10.11.2009 r.

Święto  Niepodległości- 91 Rocznica- Obchody w Sosnowcu

Podczas licznych uroczystości zorganizowanych w Sosnowcu z okazji 91 Rocznicy Odzyskania Niepodległości nie zabrakło przedstawicieli związków kombatanckich. Delegacje brały udział w uroczytościach na ul.Mościckiego, przy płycie upamiętniającej ofiary zbrodni hitlerowskich, oraz przy ul.Wawel, gdzie mieściła się siedziba I Kompanii Zagłębia Dąbrowskiego, skąd legioniści wymaszerowali pod Łowczówek.09.09.2009 r.

Uroczyste obchody Dnia Kombatanta

Związek Kombatantów RP i BWP Koła Nr 12 był organizatorem uroczystego spotkania z okazji 70 rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej oraz Dnia Weterana. Spotkanie odbyło się w siedzibie Koła przy ul. Narutowicza 48.

03.08.2009 r.

Stefan Dwornik kończy 90 lat !!

W dniu 3.08.2009 obchodził swoje 90 urodziny zasłużony działacz gospodarczy i polityczny Sosnowca Stefan Dwornik. Przez większość życia związany z pracą w górnictwie. Udzielał się także na niwie społecznej w ZBOWiD i PKPS. Z okazji pięknego Jubileuszu Prezydent Miasta Kazimierz Górski i Zastępca Prezydenta Miasta Zbigniew Jaskiernia przekazali Jubilatowi serdeczne życzenia.Życzenia i kwiaty przekazali przedstawiciele różnych organizacji.

19.06.2009 r.

List od Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Sosnowcu do Zastępcy Prezydenta Miasta Zbigniewa Jaskierni

Szanowny Pan mgr inż. Zbigniew Jaskiernia

Zastępca Prezydenta Miasta Sosnowca

" Zarząd Miejski Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Sosnowcu pragnie tą drogą podziękować Panu za przychylne wsparcie i potraktowanie naszej prośby w sprawie pomocy w zorganizowaniu i wsparcia finansowegpo rajdu patriotyczno- poznawczego do Koszalina i Kołobrzegu w 65 rocznicę bitwy o Kołobrzeg.

W rajdzie wzięlo udział 42 kombatantów, a wśród nich żołnierz weterani walk o niepodległośc Polski, podopieczne, wererani harcerstwa polskiego i środowisko byłego WOP.

Zdajemy sobie sprawę i doceniamy wysiłek i zaangażowanie jakie poniósł Pan i podległe Panu służby, dlatego nasz szacunek i wdzięczość jest bez reszty szczera.

Kierujemy do Pana serdeczne i gorące słowa, które symbolizują trimf sprawiedliwości nad złem i przemocą.

Życzymy dużo zdrowia, pogody ducha i spokoju dla Pana i najbliższych.

 Z kombatanckim pozdrowieniem

Prezes ZM ZKRPiBWP por. mgr Edward Całka

Sosnowiec 2009 "

11.05.2009 r.

Uroczyste spotkanie z okazji 64 rocznicy zakończenia II Wojny Światowej

Związek Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i byłych Więźniów Politycznych było organizatorem uroczystego spotkania z okazji zakończenia II Wojny Światowej. Spotkanie odbyło się w Miejskim Klubie im. Jana Kiepury. Prezes ZKRPiBWP porucznik Edward Całka przedstawił referat n.t "Spotkanie nad Łabą". Zasłużonych dla Związku udekorowano odznaczeniami. Wśród gości znaleźli się m.innymi: Prezydent Miasta Kazimierz Górski, Zastępca Prezydenta Zbigniew Jaskiernia, Poseł na Sejm RP Witold Klepacz, hm Czesław Surma, V-ce Prezes PCK Józef Lupa i wielu innych.

W części artystycznej wystąpił Zespół Pieśni i Tańca "Gołowianie" z Dąbrowy Górniczej. 
11.03.2009 r.

Spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet

Związek Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych Koło Nr 12 w Sosnowcu byli organizatorami spotkania z okazji "Międzynarodowego Dnia Kobiet. Spotkanie odbyło się w siedzibie Zarządu Koła w Sosnowcu  przy ul. Narutowicza 48.

Organizatorem spotkania był Prezes Koła Nr 12 Zygmunt Ociepka.

31.01.2009 r.

Otwarcie nowej siedziby Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych

Związek Kombatantów R.P i Byłych Więźniów Politycznych Koło Nr 9 Sosnowiec-Pogoń posiada nową siedzibę w Sosnowcu przy Placu Kościuszki Nr 5. W uroczystym otwarciu wiął udział Prezes ZK RP i bWP por.Edward Całka, oraz Zastępca Prezydenta Miasta Zbigniew Jaskiernia.

Na ręcę Prezesa Koła Nr 9 Zofii Rokita Zbigniew Jaskiernia przekazał serdeczne życzenia dla wszystkich członków Koła Nr 9.