Organizacje kombatanckie


wybierz rok

 
1936 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011
2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021


KALENDARIUM 2009 r.
26.11.2009 r.

Sztandar Sosnowca odznaczony !!

W dniu 26.11.2009 podczas LII Sesji Rady Miejskiej w Sosnowcu sztandar miasta został udekorowany odznaczeniem Za Zasługi dla Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych. Dekoracji sztandaru dokonał Prezes Zarządu Miejskiego ZKRPiBWP por. Edward Całka.

Przewodniczacy Rady Miejskiej Daniel Miklasiński i Prezydent Kazimierz Górski otrzymali dyplom Za zasługi dla ZKRPiBWP.


16.11.2009 r.

90 Rocznica powstania Związku Inwalidów Wojennych RP

Zarząd Oddziału Miejskiego Związku Inwalidów Wojennych RP, był organizatorem spotkania okolicznościowego z okazji 90 rocznicy powstania Związku Inwalidów Wojennych RP oraz Narodowego Święta Niepodległości.

Spotkanie odbyło się w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych im. Jana Kiepury w Sosnowcu.

W programie znalazło się m.innymi:

  • Wręczenie odznak za "Zasługi dla Związku Inwalidów Wojennych RP"
  • Wystąpienia okolicznościowe
  • Część artystyczna przygotowana przez Szkołę Muzyczną.

Na ręce Prezesa Związku Inwalidów Wojennych RP kpt Antoniego Moniuszko z tej okazji przekazuję serdeczne życzenia dla wszystkich członków Związku.

10.11.2009 r.

Święto  Niepodległości- 91 Rocznica- Obchody w Sosnowcu

Podczas licznych uroczystości zorganizowanych w Sosnowcu z okazji 91 Rocznicy Odzyskania Niepodległości nie zabrakło przedstawicieli związków kombatanckich. Delegacje brały udział w uroczytościach na ul.Mościckiego, przy płycie upamiętniającej ofiary zbrodni hitlerowskich, oraz przy ul.Wawel, gdzie mieściła się siedziba I Kompanii Zagłębia Dąbrowskiego, skąd legioniści wymaszerowali pod Łowczówek.09.09.2009 r.

Uroczyste obchody Dnia Kombatanta

Związek Kombatantów RP i BWP Koła Nr 12 był organizatorem uroczystego spotkania z okazji 70 rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej oraz Dnia Weterana. Spotkanie odbyło się w siedzibie Koła przy ul. Narutowicza 48.

03.08.2009 r.

Stefan Dwornik kończy 90 lat !!

W dniu 3.08.2009 obchodził swoje 90 urodziny zasłużony działacz gospodarczy i polityczny Sosnowca Stefan Dwornik. Przez większość życia związany z pracą w górnictwie. Udzielał się także na niwie społecznej w ZBOWiD i PKPS. Z okazji pięknego Jubileuszu Prezydent Miasta Kazimierz Górski i Zastępca Prezydenta Miasta Zbigniew Jaskiernia przekazali Jubilatowi serdeczne życzenia.Życzenia i kwiaty przekazali przedstawiciele różnych organizacji.

19.06.2009 r.

List od Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Sosnowcu do Zastępcy Prezydenta Miasta Zbigniewa Jaskierni

Szanowny Pan mgr inż. Zbigniew Jaskiernia

Zastępca Prezydenta Miasta Sosnowca

" Zarząd Miejski Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Sosnowcu pragnie tą drogą podziękować Panu za przychylne wsparcie i potraktowanie naszej prośby w sprawie pomocy w zorganizowaniu i wsparcia finansowegpo rajdu patriotyczno- poznawczego do Koszalina i Kołobrzegu w 65 rocznicę bitwy o Kołobrzeg.

W rajdzie wzięlo udział 42 kombatantów, a wśród nich żołnierz weterani walk o niepodległośc Polski, podopieczne, wererani harcerstwa polskiego i środowisko byłego WOP.

Zdajemy sobie sprawę i doceniamy wysiłek i zaangażowanie jakie poniósł Pan i podległe Panu służby, dlatego nasz szacunek i wdzięczość jest bez reszty szczera.

Kierujemy do Pana serdeczne i gorące słowa, które symbolizują trimf sprawiedliwości nad złem i przemocą.

Życzymy dużo zdrowia, pogody ducha i spokoju dla Pana i najbliższych.

 Z kombatanckim pozdrowieniem

Prezes ZM ZKRPiBWP por. mgr Edward Całka

Sosnowiec 2009 "

11.05.2009 r.

Uroczyste spotkanie z okazji 64 rocznicy zakończenia II Wojny Światowej

Związek Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i byłych Więźniów Politycznych było organizatorem uroczystego spotkania z okazji zakończenia II Wojny Światowej. Spotkanie odbyło się w Miejskim Klubie im. Jana Kiepury. Prezes ZKRPiBWP porucznik Edward Całka przedstawił referat n.t "Spotkanie nad Łabą". Zasłużonych dla Związku udekorowano odznaczeniami. Wśród gości znaleźli się m.innymi: Prezydent Miasta Kazimierz Górski, Zastępca Prezydenta Zbigniew Jaskiernia, Poseł na Sejm RP Witold Klepacz, hm Czesław Surma, V-ce Prezes PCK Józef Lupa i wielu innych.

W części artystycznej wystąpił Zespół Pieśni i Tańca "Gołowianie" z Dąbrowy Górniczej. 
11.03.2009 r.

Spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet

Związek Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych Koło Nr 12 w Sosnowcu byli organizatorami spotkania z okazji "Międzynarodowego Dnia Kobiet. Spotkanie odbyło się w siedzibie Zarządu Koła w Sosnowcu  przy ul. Narutowicza 48.

Organizatorem spotkania był Prezes Koła Nr 12 Zygmunt Ociepka.

31.01.2009 r.

Otwarcie nowej siedziby Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych

Związek Kombatantów R.P i Byłych Więźniów Politycznych Koło Nr 9 Sosnowiec-Pogoń posiada nową siedzibę w Sosnowcu przy Placu Kościuszki Nr 5. W uroczystym otwarciu wiął udział Prezes ZK RP i bWP por.Edward Całka, oraz Zastępca Prezydenta Miasta Zbigniew Jaskiernia.

Na ręcę Prezesa Koła Nr 9 Zofii Rokita Zbigniew Jaskiernia przekazał serdeczne życzenia dla wszystkich członków Koła Nr 9.