Pomoc społeczna i zdrowie


wybierz rok

 
1935 1936 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013
2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021


KALENDARIUM 2008 r.
24.12.2008 r.

Kolacja Wigijijna w Domu Pomocy Społecznej Nr 1 w Sosnowcu przy ul. Andersa

W dniu 24.12.2008 w Domu Pomocy Społecznej Nr 1 w Sosnowcu przy ul. Gen. Andersa 81b odbyła się uroczysta Kolacja Wigiijna. Atmosfera bya bardzo podniosła. DPS w ostatnim okresie przeszedł gruntowny remont, a prace koncentrowały się na termomodernizacji obiektu, remontu podjazdów a takze montażu urządzeń solarnych.

Wszystkich przybyłych przywitał krótki koncert w wykonaniu młodej skrzypaczki. Następnie gości powitała Pani Dyrektor Elżbieta Matuszczyk. Życzenia w imieniu gości przekazali: Zastępcy Prezydenta Zbigniew Jaskiernia, Ryszard Łukawski, V-ce Przew. Rady Miejskiej Arkadiusz Chęcinski oraz radny Marek Godek. Nie zabrakło modlitwy, przez księży z tutejszej parafii. Było łamanie się opłatkiem, życzenia, oraz tradycyjne 12 potraw wigilijnych. Była to wspaniała kolacja wigilijna.

Podczas Wigilii wspominano ks. biskupa Adama Śmigielskiego, który zawsze odwiedzał DPS przy ul. Andersa.24.12.2008 r.

Wieczerza Wigilijna w Domu Pomocy Społecznej Nr 2 w Sosnowcu przy ul. Jagiellońskiej 2

W dniu 24.12.2008 w Domu Pomocy Społecznej Nr 2 w Sosnowcu przy ul. Jagiellońskiej 2 odbyła się uroczysta Wieczerza Wigilijna. Wszystkich przybyłych gości powitał pięknie rozświetlony budynek, który znajduje się po I etapie modernizacji. Ocieplono elewację, zamontowano nowe balkony, oraz zainstalowano urządzenia solarne.Dzięki temu nabrał nowego kolorytu i prezentuje się wspaniale.

W pięknie udekorowanej stołówce na gości oczekiwali pensjonariusze, którym czas umilał chór "Sempre Cantabile" w pobliskiej parafii Miłosierdzia Bożego śpiewajac kolędy.  Pani Dyrektor  Danuta Dudek wszystkich serdecznie powitała. Podziękowała władzom miejskim za zaangażowanie w modernizację obiektu.

W imieniu władz miejskich życzenia dla zebranych przekazali: Zastępca Prezydenta Miasta Zbigniew Jaskiernia, V-ce Przewodnioczący Rady Miejskiej Arkadiusz Chęcinski. Byli obecni: radni Tomasz Bańbuła i Tomasz Jamrozy. W imieniu parafii życzenia przekazał ks. proboszcz Karol Malasiewicz.

Potem było tradycyjne łamanie się opłatkiem, życzenia, wspólne kolędy oraz wspaniałe tradycyjne polskie potrawy wigilijne. Wspominano ks. biskupa Adama Śmigielskiego, którego nie ma już pośród nas, a zawsze ten DPS odwiedzał.


24.12.2008 r.

Program prewencyjno-leczniczy chorób serca i układu krążenia

Urząd Miejski w Sosnowcu zabezpieczył w budżecie miasta 8 tys zł na "Program prewencyjno-leczniczy chorób serca i układu krążenia". Program ten realizowany jest w oparciu o ultrasonokardiograf zakupiony w 2001 roku ze środków Fundacji Timken. Program obejmuje badania czynności pracy serca wykonywane u mieszkańców Sosnowca przez lekarzy pracujących na Oddziale Kardiologicznym w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 5 im.Św. Barbary  w Sosnowcu. Aparat UKG jest własnością Gminy i został użyczony Szpitalowi m.in. dla realizacji omawianego programu.

23.12.2008 r.

Spotkanie Opłatkowe w Dziennym Domu Pomocy Społecznej Nr 1 w Sosnowcu

W dniu 23.12.2008 w Dziennym Domu Pomocy Społecznej Nr 1 przy ul. Szybikowej 8 w Sosnowcu odbyło się uroczyste Spotkanie Opłatkowe. Na wstępie życzenia złożyła Kierownik Domu Maria Karp, Dyrektor MOPS Halina Szumska, ksiądz z miejscowej parafii, a w imieniu władz miasta Zastępca Prezydenta Miasta Zbigniew Jaskiernia. Było łamanie się opłatkiem a potem wspólne kolędowanie.23.12.2008 r.

Spotkanie Opłatkowe w Dziennym Domu Pomocy Społecznej Nr 2

W dniu 23.12.2008 w Dziennym Domu Pomocy Społecznej Nr 2 przy ul.Żeromskiego w Sosnowcu odbyło się uroczyste Spotkanie Opłatkowe. Życzenia dla zebranych przekazała Dyrektor MOPS Halina Szumska i Zastępca Prezydenta Miasta Ryszard Łukawski.

22.12.2008 r.

Spotkanie Opłatkowe w Centrum Usług Socjalnych i Wsparcia w Sosnowcu

W dniu 22.12.2008 odbyło się Spotkanie Opłatkowe w Centrum Usług Socjalnych i Wsparcia w Sosnowcu przy ul. Szymanowskiego 5a. Uroczystość rozpoczęła się od krótkiego programu artystycznego wykonanego przez "seniorki" Centrum, w którym piękne wiersze przeplatały się z kolędami. Potem tradycyjne łamanie się opłatkiem i życzenia przekazane na ręce Kierownika Falisa i podopiecznych.

Wśród gości byli m.innymi: Poseł na Sejm RP Witold Klepacz, Zastępca Prezydenta Miasta Zbigniew Jaskiernia, Dyrektor MOPS Halina Szumska oraz radny Krystian Dziewior.22.12.2008 r.

Spotkanie Opłatkowe w Środowiskowym Domu Samopomocy "Salve" w Sosnowcu

W dniu 22.12.2008 w Środowiskowym Domu Samopomocy "Salve" w Sosnowcu przy ul. Lenartowicza 73 odbyło się Spotkanie Opłatkowe.Życzenia dla podopiecznych przekazał w imieniu władz miasta Zastępca Prezydenta Miasta Zbigniew Jaskiernia, oraz Dyrektor MOPS Halina Szumska.

20.12.2008 r.

Stół Wigilijny Biskupa Adama

W dniu 20.12.2008 o godz.18:30 na Placu Stulecia odbyła się wieczerza wigilijna dla najbardziej potrzebujących. W ten sposób uczczona została pamięć zmarłego biskupa Adama Śmigielskiego, wielkiego orędownika i organizatora wigilii dla najbiedniejszych. Wigilia została nazwana Wigilijny Stół Biskupa Adama.

20.12.2008 r.

Wigilia w Sosnowieckim Stowarzyszeniu Rodzin Abstynenckich "Dromader"

W dniu 20.12.2008 w Sosnowieckim Stowarzyszeniu Rodzin Abstynenckich "Dromader" w Sosnowcu przy ul. Słowackiego 58 odbyła się uroczysta Kolacja Wigilijna. Oprócz członków Stowarzyszenia, nie zabrakło ks. proboszcza tutejszej parafii Zbigniewa Nalepy, był radny Rady Miejskiej Aleksander Kalański. Władze Sosnowca reprezentował Zastępca Prezydenta Miasta Zbigniew Jaskiernia.

Były życzenia, łamanie opłatkiem, wspólne kolędowanie przy dźwiękach gitary i akordeonu.19.12.2008 r.

Otwarcie Domu Samopomocy w Sosnowcu

W dniu 19.12.2008 odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe połączone z uruchomieniem Środowiskowego Domu Samopomocy działającego w ramach Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia w Sosnowcu przy ul. Gen. Grota Roweckiego 2. W Ośrodku działać będzie: pracownia kształtowania potrzebnych umiejętności, pracownia gospodarstwa domowego, pracownia audiowizualna, pracownia multimedialna i pracownia ogrodnictwa.

Uroczystego otwarcia dokonał Zastępca Prezydenta Miasta Zbigniew Jaskiernia.


19.12.2008 r.

Uroczyste Spotkanie Opłatkowe w siedzibie Polskiego Związku Niewidowmych w Sosnowcu

W dniu 19.12.2008 w siedzibie Polskiego Związku Niewidomych odbyło się uroczyste "Spotkanie Opłatkowe". Nie zabrakło tradycyjnych wigilijnych potraw, pięknych koled.

Życzenia w imieniu władz samorządowych dla członków PZN złożył obecny na spotkaniu Zastępca Prezydenta Miasta Zbigniew Jaskiernia.


19.12.2008 r.

Spotkanie Wigilijne w Miejskim Ośrodku Wspierania Rodziny w Sosnowcu

W dniu 19.12.2008 w Miejskim Ośrodku Wspierania Rodziny w Sosnowcu przy ul. Kraszewskiego odbyło się uroczyste Spotkanie Wigilijne.

Rozpoczęło się od łamania opłatkiem i wspólnych życzeń. Następnie wszyscy zasiedli przy wigilijnym stole. Były wspaniałe potrawy oraz wspólne śpiewanie kolęd. Była to 11 Wigilia w tej placówce. A przez jej mury przewinęło się ponad 700 osób.

W imieniu władz miejskich życzenia przekazał obecny na spotkaniu Zastępca Prezydenta Miasta Zbigniew Jaskiernia.


19.12.2008 r.

Uroczyste Spotkanie Opłatkowe w Ośrodku Opiekuńczym dla Bezdomnych w Sosnowcu

W dniu 19.12.2008 w Ośrodku Opiekuczym dla Bezdomnych w Sosnowcu przy ul. Piotrkowskiej 19 odbyło się uroczyste Spotkanie Opłatkowe. Po życzeniach pani Kierownik Alicji Kwiecień i zaproszonych gości wszyscy łamali się opłatkiem. Były wspaniałe potrawy i piękne kolędy, śpiewanie zarówno przez zaproszony zespół oraz także dzieci z Ośrodka.

W imieniu władz samorządowych życzenia przekazał obecny na spotkaniu Zastępca Prezydenta Miasta Zbigniew Jaskiernia.19.12.2008 r.

Spotkanie Mikołajkowe dla dzieci specjalnej troski

W dniu 19.12.2008 w sali dawnego Kina Muza odbyło się spotkanie mikołajkowe dla dzieci specjalnej troski z terenu Sosnowca. Podczas spotkania został zaprezentowany gwiazdkowy program interaktywny pt Mikołaj wśród Dalmatyńczyków w wykonaniu aktorów z Teatru Muzycznego w Gliwicach. Dzieci z sosnowieckich szkół specjalnych, domów dziecka oraz uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej odbywających się na terenie naszego miasta brały udział w konkursach przygotowanych przez aktorów Teatru. Na zakończenie programu każde z przybyłych dzieci otrzymało od Mikołaja prezent. W spotkaniu , które zostało zorganizowane pod patronatem Prezydenta Miasta Sosnowca oraz Miejskiego Klubu im. Jana Kiepury przy wsparciu Hipermarketu Real wzięło udział prawie 400 dzieci.
18.12.2008 r.

Uroczysty opłatek w Zespole Opiekuńczo-Wychowawczym Nr 4 w Sosnowcu

W dniu 18.12.2008 w Zespole Opiekuńczo-Wychowawczym Nr 4 w Sosnowcu przy ul. Koszalińskiej 51 odbył sie uroczysty opłatek.

Dzieciomi i pracownikom Centrum Opiekuńczo-Wychowawczego Pomocy Dziecku i Rodzinie z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku 2009 przesyłam najlepsze życzenia !!!

18.12.2008 r.

XXXVII Sesja Rady Miejskiej w Sosnowcu

Podczas obrad Sesji :

 • Uchwalono budżet miasta na rok 2009
 • Przyjęto Gminny Program Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2009 rok.
18.12.2008 r.

Obradowała Komisja Zdrowia, Rodziny i Opieki Społecznej Rady Miejskiej w Sosnowcu

Podjęto następujące tematy:

 • Zaopiniowano projekt uchwały Rady Miejskiej w Sosnowcu w sprawie rozszerzenia działalności Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej "Szpital Miejski" w Sosnowcu poprzez uruchomienie w jednostce przy ul. Zegadłowicza "Leczenia jednego dnia" oraz zmian w statucie.
 • Zaopiniowano projekt uchwały Rady Miejskiej w Sosnowcu w sprawie likwidacji Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Szpitala Nr 1 im. Św. Karola Boromeusza w Mysłowicach.
 • Zaopiniowano projekt uchwały Rady Miejskiej w Sosnowcu w sprawie likwidacji Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Szpitala im. Ludwika Rydygiera w Katowicach.
17.12.2008 r.

Spotkanie Wigilijne w Zespole Opiekuńczo-Wychowawczym Nr 1

W ZOW Nr 1 przy ul. Piwnika Ponurego 1 odbyło się spotkanie wigilijne. Młodzież przygotowała wigilijne jasełka, z betlejemską szopką. Nie zabrakło wspólnie śpiewanych kolęd.

Życzenia w imieniu władz Sosnowca przekazał Zastępca Prezydenta Miasta Zbigniew Jaskiernia. W spotkaniu wigilijnym uczestniczył także V-ce Przew. Rady Miejskiej Arkadiusz Chęciński.
17.12.2008 r.

Wigilia w Stołówce Środowiskowej w Sosnowcu

W Stołówce Środowiskowej przy ul. Kościuszki w Sosnowcu odbyła się Wigilia. Przyszli na nią podopieczni Stołówki. Osoby znajdujące się w bardzo trudnej sytuacji, często bezdomni.

Życzenia dla podopiecznych złożył w imieniu władz Sosnowca Zastępca Prezydenta Miasta Zbigniew Jaskiernia, oraz Dyrektor MOPS Halina Szumska.

17.12.2008 r.

Koncert Charytatywny w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu

Cezary Pazura, Kabaret Długi i zespół Kompilacja wystąpili podczas koncertu charytatywnego dla dzieci chorych na zanik mięśni zorganizowanego w Teatrze Zagłębia. Partnerem wspierającym imprezę był m.innymi: Prezydent Sosnowca Kazimierz Górski.

16.12.2008 r.

Spotkanie Opłatkowe w "Przebudzeniu"

Stowarzyszenie Klub Abstynentów "Przebudzenie" w Sosnowcu przy ul. Dobrzańskiego 99 było organizatorem Spotkania Opłatkowego.

16.12.2008 r.

"Moda na sukces - czyli kroki w samodzielność"

W Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego w Sosnowcu odbyło się spotkanie informacyjne w zwiąku z zakończeniem pierwszego etapu projektu systemowego "Moda na sukces - czyli kroki w samodzielność", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Organizatorem spotkania był Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sosnowcu.

13.12.2008 r.

Spotkanie Opłatkowe w SRA "Uwolnienie" w Sosnowcu

Zarząd i Spoleczność Stowarzyszenia Rodzin Abstynenckich "Uwolnienie" w Sosnowcu  była organizatorem Spotkania Opłatkowego. Spotkanie to toczące się jak zwykle w miłej atmosferze, było okazją do podsumowań. Podziękowano dotychczasowemu Prezesowi Stowarzyszenia za kierowanie w ciągu ostatnich lat. Został przedstawiony nowy zarząd. Nie zabrakło oczywiście łamania się opłatkiem, życzeń i tradycyjnych kolęd.

W imieniu władz Sosnowca życzenia dla członków Stowarzyszenia złożył obecny na spotkaniu Zastępca Prezydenta Miasta Zbigniew Jaskiernia.

 12.12.2008 r.

Spotkanie Wigilijne w Sosnowieckim Stowarzyszeniu Amazonek "Życie"

Zarząd Sosnowieckiego Stowarzyszenia Amazonek "Życie" był organizatorem spotkania wigilijnego.

12.12.2008 r.

Wspólne kolędowanie w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Sosnowcu przy ul. Jodłowej

W Warsztatach Terapii Zajęciowej OM TPD przy ul. Jodłowej 1 w Sosnowcu odbyło się wspólne kolędowanie i kolęd słuchanie. Podopieczni WTZ przygotowali piękny program artystyczny oraz wspólne śpiewanie kolęd.

Kierownik WTZ Zbigniew Krzemiński przekazał dyplomy dla wyróżniających się pracowników WTZ.

Życzenia w imieniu władz Sosnowca dla Kierownictwa i podopiecznych WTZ przekazał obecny na spotkaniu Zastępca Prezydenta Miasta Zbigniew Jaskiernia.12.12.2008 r.

Mikołaj w hali EXPO SILESIA w Sosnowcu

W Hali EXPO SILESIA w Sosnowcu odbyła się impreza mikołajkowa "Business Centre Club dzieciom- Koncert Mikołajkowy" dla dzieci z sosnowieckich Domów Dziecka, dzieci niepełnosprawnych i pokrzywdzonych przez los.

Organizatorem imprezy była Katowicka Loża Business Centre Club przy współudziale Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

08.12.2008 r.

Uroczysta Wigilia w Warsztatach Terapii Zajęciowej

Fundacja im. Brata Alberta, Warsztaty Terapii Zajęciowej przy ul. Mikołajczyka 55  w Sosnowcu były organizatorami uroczystej Wigilii.

08.12.2008 r.

"Perspektywy i wyzwania restrukturyzacji w ochronie zdrowia a dobro pacjenta (?)"

Śląska Rada Wojewódzka Sojuszu Lewicy Demokratycznej była organizatorem konferencji na temat: " Perspektywy i wyzwania restrukturyzacji w ochronie zdrowia a dobro pacjenta (?)".

Konferencja odbyła się w auli Biblioteki Śląskiej przy ul. Pl.Europy 1 w Katowicach.

04.12.2008 r.

Projekt : " Wykorzystaj szansę- zdobądź nowe umiejętności

Fundacja Świat Dzieciom w miesiącu październiku 2008 zrealizowała Projekt : "Wykorzystaj szansę- zdobądź nowe umiejętności". Projekt zrealizowano dzięki uprzejmości i pomocy dyrekcji Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Miejskiego Ośrodka Wspierania Rodziny oraz wielu ludzi dobrej woli .

Programem objęto ponad 30 osób, wytypowanych przez MOPS i MOWR, spełniających kryteria projektu. W trakcie zajęć, które odbywały się w systemie weekendowym, młodzi ludzie nabyli praktyczne umiejętności ratownicze, zmienili swoją postawę społeczną, wzmocnili swoje mocne strony, zintegrowali się. Fundacja Świat Dzieciom objęła pomocą młodych ludzi w czasie kursu, przekazując pomoce dydaktyczne, ciepłe posiłki, wiedzę z zakresu pierwszej pomocy, certyfikaty ukończenia kursu, a także instruktorów, trenerów i Pani Prezes.

Pani Prezes Fundacji Katarzynie Szoch- Jędrys przekazuję serdeczne gratulacje.

04.12.2008 r.

Obradowała Komisja Zdrowia, Rodziny i Opieki Społecznej Rady Miejskiej w Sosnowcu

Podczas obrad Komisji poruszono następujące tematy:

 • Uchwalenie budżetu miasta na rok 2009 w zakresie prac komisji.
 • Przyjęcie Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.
 • Przyjęcie planu pracy komisji na I półrocze 2009 roku.
02.12.2008 r.

Obradowała Rada Społeczna "Szpitala Miejskiego" w Sosnowcu

W dniu 2.12.2008 pod przewodnictwem Zastępcy Prezydenta Miasta Zbigniewa Jaskierni obradowała Rada Społeczna SPZZOZ "Szpital Miejski". Podjęto następujące decyzje:

 • Pozytywnie zaopiniowano decyzje w sprawie zmiany przeznaczenia części dotacji przyznanej Szpitalowi przez Miasto Sosnowiec.
 • Pozytywnie zaopiniowano rozszerzenie działalności SPZZOZ "Szpital Miejski" poprzez uruchomienie w jednostce przy ul. Zegadłowicza 3 leczenia "jednego dnia".
 • Uchwalono zmiany w statucie. 
01.12.2008 r.

Miejski Finał Konkursu Wiedzy o HIV i AIDS

W Gimnazjum Nr 15 w Sosnowcu przy ul.Ostrogórskiej odbył się Finał Miejski Konkursu Wiedzy o HIV i AIDS. Jury pod przewodnictwem Zastępcy Prezydenta Miasta Zbigniewa Jaskierni, po przeprowadzeniu części pisemnej i ustnej wyłoniło zwycięzców:

 • 1 Miejsce- Michał Reszke - IV LO im. S.Staszica w Sosnowcu
 • 2 miejsce- Rafał Wiewióra- IV LO im.S.Staszica w Sosnowcu
 • 3 miejsce- Dominika Kocoń- VI LO im. Korczaka w Sosnowca

W Finale Miejskim wystartowały 2 osobowe ekipy z 16 szkół Sosnowca.


28.11.2008 r.

Kolejne posiedzenie Sztabu Akcji Zima 2008/2009 w zakresie pomocy potrzebującym w Sosnowcu

Pod przewodnictwem Zastępcy Prezydenta Miasta Zbigniewa Jaskierni odbył się w MOPS przy ul.Mościckiego w Sosnowcu kolejne posiedzenie Sztabu Akcji Zima 2008/2009.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele"

 • Policja
 • Straż Miejska
 • Szpital Miejski
 • Pogotowie Ratunkowe
 • MOPS
 • Izba Wytrzeźwień
 • Centrum Usług Socjalnych i Wsparcia
 • Ośrodek Opiekuńczy dla Bezdomnych
 • Noclegowania Caritas
 • Ogrzewalnia
 • Polski Komitet Pomocy Społecznej
 • Pełnomocnik d/s Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
 • Środowiskowy Dom Samopomocy "Salve"

W trakcie spotkania podsumowano dotychczasowy przebieg Akcji Zima 2008/2009 w zakresie pomocy potrzebującym, a także wypracowano system wzajemnej koordynacji tych wszystkich instytucji w zakresie ich skutecznej pracy.

28.11.2008 r.

Spotkanie Andrzejkowe w ZO-W Nr 3 w Sosnowcu

W dniu 28.11.2008 w Zespole Opiekuńcz-Wychowawczym Nr 3 w Sosnowcu zorganizowano spotkanie andrzejkowe. W spotkaniu brali udział wychowankowie placówki wraz z opiekunami. Gościem spotkania była pani Dyrektor d/s pedagogicznych mgr Anna Rykała. Dzieci brały udział w przygotowanych wróżbach, zabawach i konkursach. Wszystkim dopisywał wyśmienity humor, a dzieci były radosne i szczęśliwe.


27.11.2008 r.

XXXVI Sesja Rady Miejskiej w Sosnowcu

Podczas Sesji Zastępca Prezydenta Miasta Zbigniew Jaskiernia zreferował następujące tematy:

 • Świadczenia pomocy społecznej realizowane na terenie miasta
 • Sytuacja placówek służby zdrowia w mieście, dla których organem założycielskim jest gmina.
27.11.2008 r.

Posiedzenie Komisji Zdrowia, Rodziny i Opieki Społecznej Rady Miejskiej w Sosnowcu

Podczas obrad omawiano następujące tematy:

 • Zaopiniowanie projektu uchwały Rady Miejskiej w Sosnowcu w sprawie przyjęcia dokumentu p.n "Plan strategiczny rozwoju Szpitala na lata 2008-2014" SPZZOZ "Szpital Miejski" w Sosnowcu.
 • Zaopiniowanie projektu uchwały Rady Miejskiej w Sosnwocu w sprawie przekształcenia SPZZOZ "Szpital Miejski" w Sosnowcu poprzez utworzenie Poradni Medycyny Sportowej.
 • Zaopiniowanie projektu uchwały Rady Miejskiej w Sosnowcu w sprawie zatwierdzenia zmian w statucie SPZZOZ "Szpital Miejski" w Sosnowcu.
25.11.2008 r.

Uroczyste spotkanie z okazji Dnia Pracownika Socjalnego i Dnia Edukacji.

Centrum Opiekuńczo - Wychowawcze Pomocy Dziecku i Rodzinie, oraz Zespół Opieki Dzienny -Publiczny Ośrodek Adopcyjno Opiekuńczy były organizatorami uroczystego spotkania z okazji Dnia Pracownika Socjalnego i Dnia Edukacji. Spotkanie odbyło się Delegaturze Kuratorium Oświaty w Sosnowcu przy ul. Krzywej.

Była to okazja do podziękowania i wynagrodzenia najlepszych pracowników socjalnych i wychowawców. Dyplomy i nagrody dla najlepszych w towarzystwie pań: Dyrektor Renaty Zmarzlińskiej -Kulik i pani Kierownik Anny Wójcik wręczył Zastępca Prezydenta Miasta Zbigniew Jaskiernia.

21.11.2008 r.

Co słychać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Sosnowcu

 • W dniu 21.11.2008 r odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów 24 uczestnikom warsztatów psychologiczno- rozwojowych organizowanych w ramach projektu " Moda na sukces- czyli kroki w samodzielność". Tym samym zakończono kolejny etap realizacji projektu polegający na przygotowaniu osób uczestniczących w projekcie do podjęcia działań ukierunkowanych na powrót do aktywności zawodowej. Ogółem w zajęciach z zakresu reintegracji społecznej uczestniczyły 124 osoby, z czego 113 otrzymały certyfikaty ukończenia warsztatów.
 • W związku z wrdażaniem Programu Centrum Aktywności Lokalnej (CAL) Zespół Pomocy Środowiskowej obsługujący rejon Centrum rozpoczął realizację projektu "Teatralna przygoda". Projekt zakłada prowadzenie warsztatów teatralnych dla dzieci ze środowisk zagrożonych marginalizacją. Celem projektu jest zapobieganie wykluczeniu społecznemu poprzez stwarzanie lepszych perspektyw dla rozwoju. Projekt realizowany będzie do czerwca 2009 r.
20.11.2008 r.

Obradowała Komisja Zdrowia, Rodziny i Opieki Społecznej Rady Miejskiej w Sosnowcu

Podczas obrad poruszono następujące tematy:

 • Omówienie projektu budżetu w dziale ochrony zdrowia i opieki społecznej na 2009 rok.
 • Opiniowanie projektu budżetu na 2009 rok w ZOZ, dla których organem założycielskim jest gmina i MOPS
 • Instrumenty wsparcia zatrudnionych osób niepełnosprawnych w mieście.
20.11.2008 r.

Zakupy ze środków Fundacji Timken dla Szpitala Miejskiego w Sosnowcu

 • W dniu 20.11.2008 SP ZZOZ "Szpital Miejski" w Sosnowcu przy ul. Zegadłowicza 3 otrzymał zakupiony ze środków Fundacji Timken sprzęt rehabilitacyjny na realizację " Programu ograniczenia schorzeń układu krążenia i ich skutków do 2016". Przeznaczono na ten cel kwotę 73.927,50 zł
 • W dniu 21.11.2008 SP ZZOZ "Szpital Miejski" w Sosnowcu przy ul. 3 Maja 33 dostarczono wyposażenie sali porodowej sfinansowanej ze środdków Fundacji Timken na realizację "Programu zapobiegania wcześniactwa oraz zmniejszenia śmiertelności i powikłań okołoporodowych u kobiet ciężarnych i noworodków miasta Sosnowca" Na ten cel przeznaczono kwotę 118.663,08 zł
 • W dniu 22.11.2008 w budynku Szpitala Miejskiego przy ul. Szpitalnej 1 w ramach akcji pn "Promocja zdrowia" odbyły się bezpłatne badania specjalistyczne m.in. badania pamięci. Badanie skierowane było do osób powyżej 60-tego roku życia.
19.11.2008 r.

Spotkanie Kolegium Kierownictwa z delegacją NSZZ "Solidarność" MOPS-u

Kolegium Kierownictwa Urzędu Miejskiego w Sosnowcu spotkało się z delegacją NSZZ "Solidarność" MOPS. Omówiono najważniejsze sprawy nurtujące środowisko związkowe MOPS-u.

13.11.2008 r.

Obradowała Komisja Zdrowia, Rodziny i Opieki Społecznej Rady Miejskiej w Sosnowcu

Podczas obrad poruszono następujące tematy:

 • Świadczenia pomocy społecznej realizowane na terenie miasta, koszty, oparcie w wolontariacie i organizacjach pozarządowych.
 • Środki zewnętrzne uzyskane przez placówki MOPS i MOŚ na pomoc społeczną.
 • Przygotowania do "Akcji Zima"
13.11.2008 r.

"Moda na sukces- czyli kroki w sampodzielność"

W siedzibie KIS przy ul.Naftowej 35 w Sosnowcu, w dniach 13 i 14.11.2008 odbyło się wręczenie certyfikatów z ukończenia zajęć w Klubie Integracji Społecznej realizowanych w ramach projektu "Moda na sukces- czyli krok w samodzielność" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

09.11.2008 r.

Prace modernizacyjne sosnowieckiego Ośrodka dla Bezdomnych

Bardzo dynamicznie postępuje remont sosnowieckiego Ośrodka dla Bezdomnych w Sosnowcu przy ul.Piotrkowskiej. W chwili obecnej przeprowadzana jest termomodernizacja ścian budynku.Znacznie powinno zmniejszyć się zużycie energii w budynku.

07.11.2008 r.

Wystawa Prac Plastycznych

Fundacja im. Brata Alberta, Warsztaty Terapii Zajęciowej z ul.Mikołajczyka 55 w Sosnowcu były organizatorami Wystawy Prac Plastycznych przygotowanej przez Młodzież Niepełnosprawną, która odbyła się w dniu 7.11.2008 w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia Nr 2-Rudna IV przy ul.Gospodarczej 32 w Sosnowcu.

07.11.2008 r.

Uroczyste obchody Dnia Seniora

Pensjinariusze i Kierownik Dziennego Domu Pomocy Społecznej Nr 1 w Sosnowcu przy ul.Szybikowej 8 byli organizatorami uroczystego spotkania z okazji Dnia Seniora.

W części artystycznej wystąpili młodzi artyści ze Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Sosnowcu pod kierownictwem Tadeusza Grabowskiego.

Następnie wiązankę piosenek i deklamacji zaprezentowali podopieczni DDPS. Nie zabrakło słodkich prezentów.

Gościem uroczystości byli: Dyrektor MOPS Halina Szumska oraz Zastępca Prezydenta Miasta Zbigniew Jaskiernia.
07.11.2008 r.

Wizyta w Domu Pomocy Społecznej przy ul.Andersa

Zastępca Prezydenta Miasta Zbigniew Jaskiernia złożył wizytę w Domu Pomocy Społecznej przy ul.Andersa w Sosnowca. Zapoznał się z postępem prac przy termomodernizacji budynku.Jednocześnie zapoznał się z nową instalacją solarną zbudowaną na dachu budynku, która już podgrzewa wodę w DPS.


06.11.2008 r.

Kolejne Posiedzenie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

Pod przewodnictwem Zastępcy Prezydenta Miasta Sosnowca Zbigniewa Jaskierni odbyło się kolejne posiedzenie GKRPA.

Gościem Komisji był ks. Piotr Brząkalik -duszpasterz trzeźwości Diecezji Katowickiej.

25.10.2008 r.

Bezpłatne konsultacje neurologiczne w Szpitalu Miejskim w Sosnowcu

W dniu 25.10.2008 i 15.11.2008 w budynku SP ZZOZ "Szpital Miejski" w Sosnowcu przy ul. Szpitalnej 1 mieszkańcy miasta mogli skorzystać, bez wymaganego skierowania , z bezpłatnych konsultacji neurologicznych. Badania pod kątem padaczki zorganizowano w ramach akcji Promocji Zdrowia- Badania skuteczności procesu terapeutycznego.

23.10.2008 r.

XXXIV Sesja Rady Miejskiej w Sosnowcu

Podczas Sesji Zastępca Prezydenta Miasta Zbigniew Jaskiernia zaprezentował materiał na temat: "Efektywność i skuteczność programów profilaktycznych i terapeutycznych w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom."

23.10.2008 r.

Posiedzenie Sztabu Akcji "Zima"

W dniu 23.10.2008 w siedzibie MOPS pod przewodnictwem Zastępcy Prezydenta Miasta Zbigniewa Jaskierni odbyło się posiedzenie Sztabu Akcji "Zima". W posiedzeniu wzięli udział przedstawiciele:

 • Policji
 • Straży Miejskiej
 • MOPS
 • Ośrodka dla Bezdomnych
 • Izby Wytrzeźwień
 • Ogrzewalni
 • Centrum Usług Socjalnych i Wsparcia
 • PKPS
 • Salve
 • Noclegowania

Omówiono stan przygotowania wszystkich jednostek do zimy.Przygotowania te mają stworzyć dobre warunki dla wszystkich potrzebujących z terenu miasta Sosnowca.

Kolejne posiedzenie Sztabu Akcji Zima zaplanowano za miesiąc.

22.10.2008 r.

Odbyło sie posiedzenie Komisji Gospodarki Komunalnej i Komunikacji Rady Miejskiej w Sosnowcu.

Podczas obrad Komisji poruszono nastepująca tematykę:

 • Informacja o stanie Izby Wytrzeźwien- stan techniczny budynku, wymogi techniczne.
 • Informacja o funkcjonowaniu ogrzewalni dla osób bezdomnych- stan techniczny budynku, wymogi techniczne.
21.10.2008 r.

"Moda na sukces- czyli kroki w samodzielność"

W Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego w Sosnowcu odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące realizowanego przez pracowników MOPS w Sosnowcu projektu systemowego "Moda na sukces- czyli kroki w samodzielność", współfinansowanego przez UE w ramach EFS, którego celem jest przełamanie wewnętrznych barier klientów MOPS spowodowanych brakiem zatrudnienia oraz nabycie nowych umiejętności zawodowych.

20.10.2008 r.

VIII Konferencja Profilaktyki Raka Piersi w Sosnowcu

Pod patronatem Prezydenta Miasta Sosnowca Kazimierza Górskiego Sosnowieckie Stowarzyszenie Amazonek "Życie" zorganizowało już VIII Konferencję poświęconą Profilaktyce Raka Piersi.Konferencja odbyła się na Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.Sosnowiecki Samorząd na Konferencji reprezentował: Zastępca Prezydenta Miasta Zbigniew Jaskiernia.

W programie Konferencji znalazły się:

 • Prelekcje z zakresu onkologii, ginekologii, chirurgi i profilaktyki raka piersi.
 • Nauka samobadania piersi
 • wystawa fotograficzna
 • występy przedszkolaków.
17.10.2008 r.

Obradowała Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej w Sosnowcu

Podczas obrad Komisji poruszono temat: " Analiza efektywności wydatkowania środków PFRON przeznaczonych na realizację zadań rehabilitacji zawodowej i społecznej w I półroczu 2008 roku".

17.10.2008 r.

"Dzień Białej Laski" w Sosnowcu

Polski Związek Niewidomych Okręg Śląski Koło w Sosnowcu było organizatorem "Dnia Białej Laski", które jest corocznym Świętem osób niewidomych. Z tej okazji na ręce Przewodniczącej Zarządu Pani Doroty Kokoszy  przekazuję serdeczne życzenia dla wszystkich członków związku.

16.10.2008 r.

Obradowała Komisja Zdrowia, Rodziny i Opieki Społecznej Rady Miejskiej w Sosnowcu

Podczas obrad Komisji poruszano następujące tematy:

 • Koszty restrukturyzacji Szpitala Zespolonego na lata 2009-2010
 • Budżet restrukturyzscji Szpitala Zespolonego na 2009 rok. Przypuszczalne terminy realizacji zmian w obiektach.
 • Sytuacja placówek służby zdrowia w mieście dla których organem założycielskim jest gmina.

Warto nadmienić, że Komisja jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała program Restrukturyzacji Szpitala Zespolonego.

16.10.2008 r.

Wychowankowie ZOW 3 w Ustroniu

W dniu 16.10.2008 wychowankowie ZOW Nr 3 z Sosnowca uczestniczyli w całodniowej wycieczce do Ustronia.Dzieci odwiedziły Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu położony u podnóża Równicy. Miały tam szansę obejrzeć pokazy ptaków drapieżnych, pogłaskać łagodne sarny i obejrzeć muflony, daniele, żubry i inne. Mogły podziwiać piękno przyrody jesienią. Dzieciaczki też spacerowały po przepięknych bulwarach Wisły oraz doświadczyły super zabawy w parku i na placu zabaw. Wycieczka bardzo sie udała. Pogoda dopisała- było bardzo ciepło i sucho. Wszyscy mieli doskonałe humory, a dzieci wróciły zmęczone, ale szczęśliwe !!


14.10.2008 r.

Obradowała wyjazdowa Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Rady Miejskiej w Sosnowcu

Tematem dzisiejszej Komisji było zapoznanie się z warunkami pracy i obsługi pacjentów w Pogotowiu Ratunkowym w Sosnowcu.  

13.10.2008 r.

Obradowała Rada Społeczna Szpitala Miejskiego w Sosnowcu

1/ Rada Społeczna podjęła jednomyślnie uchwałę w sprawie zaopiniowania Planu Strategicznego Rozwoju Szpitala w latach 2008-2014.

2/ Rada Społeczna przyjęła uchwałę w sprawie utworzenia Poradni Medycyny Sportowej SPZZOPZ "Szpital Miejski" w Sosnowcu

3/ Rada Społeczna przyjęła uchwałę w sprawie uchwalenia zmian w Statucie SPZZOZ "Szpital Miejski" w Sosnowcu

10.10.2008 r.

Otwarcie nowej siedziby Hospicjum Św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu

Mszą świętą w Kościele kolejowym p/w Najświętszego Serca Jezusa w Sosnowcu rozpoczęły się uroczystości otwarcia nowej siedziby Hospicjum św. Tomasza Apostoła. Następnie uroczystości odbywały się w nowej siedzibie przy ul.3 Maja 1. W części artystycznej wystąpiły aktorki Teatru Zagłębia w Sosnowcu: Ewa Kopczyńska (vokal) i Elżbieta Laskiewicz (recytacje).Uroczystego poświęcenia nowej siedziby dokonał ksiądz biskup Piotr Skucha.Historię 12-letniej działalności hospicjum przybliżyła Pani Małgorzata Czapla oraz ksiądz Jan Szkoc.Podziękowania w imieniu władz samorządowych przekazał obecny na uroczystości Prezydent Miasta Kazimierz Górski. Następnie Prezydent Kazimierz Górski, Zastępca Prezydenta Miasta Zbigniew Jaskiernia, oraz przedstawiciele duchowieństwa zasadzili przed siedzibą żonkile.


09.10.2008 r.

"Moda na sukces- czyli kroki w samodzielność"

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sosnowcu był organizatorem w dniach 8-9.10.2008 zorganizowanego w siedzibie Klubu Integracji Społecznej mieszczącego się przy ul.Naftowej 35 w Sosnowcu uroczystego wręczenia Certyfikatów ukończenia Warsztatów Aktywizacyjno-Psychologicznych. Z Warsztatów skorzystało 215 osób. Uroczystego wręczenia Certyfikatów dokonał Zastępca Prezydenta Miasta Zbigniew Jaskiernia.

Prezydent podziękowania skierował na ręce uczestników Warsztatów, życząc im , aby w pełni wykorzystali zdobytą wiedzę. Jednocześnie spotkał się z twórcami projektu na czele z Dyrektor MOPS Panią Haliną Szumską, dziękując za realizację projektu współfinansowego ze środków Unii Europejskiej.

08.10.2008 r.

III Zagłębiowskie Igrzyska Sportowe Dla Osób Niepełnosprawnych

Zagłębiowskie Sttowarzyszenie Rehabilitacyjno-Sportowe "Wulkan" oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 14 w Sosnowcu byli organizatorami III Zagłębiowskich Igrzysk Sportowych Dla Osób Niepełnosprawnych. Igrzyska odbyły się w Hali Widowiskowo-Sportowej w Sosnowcu przy ul. Br.Mieroszewskich 91.W Igrzyskach uczestniczyły drużyny od Ustronia po Dąbrowę Górniczą. Nie zabrakło bardzo atrakcyjnych upominków. Uroczystego otwarcia Igrzysk dokonał Zastępca Prezydenta Miasta Zbigniew Jaskiernia.02.10.2008 r.

Obradowała Komisja Zdrowia, Rodziny i Opieki Społecznej Rady Miejskiej w Sosnowcu

Podczas obrad Komisji omawiano szczegółowo następujące tematy:

 • Efektywność i skuteczność programów profilaktycznych i terapeutycznych w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom.
 • Rodzinna opieka zastępcza w mieście.
01.10.2008 r.

Spotkanie poetyckie "Nie jesteś sam"

Środowiskowy Dom Samopomocy "Salve" oraz Sosnowieckie Centrum Sztuki -Zamek Sielecki były organizatorami Spotkania poetyckiego "Nie jesteś sam". W programie znalazły się:

 • Mikroedukacja
 • Dyskusja
 • Prezentacja twórczości
 • Tworzenie grupy wsparcia dla rodzin
30.09.2008 r.

IX Rocznica powstania Klubu Abstynenta "Przebudzenie"

Z okazji IX Tocznicy powstania Klubu Abstynenta "Przebudzenie" w siedzibie Klubu w Sosnowcu przy ul. Dobrzańskiego 99 zorganizowano okolicznościową Wieczornicę. Wszystkim członkom Klubu z tej okazji przekazuję serdeczne pozdrowienia.

29.09.2008 r.

" Moda na sukces- czyli kroki w samodzielność"

W Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego w Sosnowcu odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące realizacji projektu systemowego "Moda na sukces- czyli kroki w samodzielność" . Projekt będzie realizowany przez MOPS  przy udziale władz miasta, przedstawicieli instytucji działających na terenie miasta Sosnowca oraz lokalnych przedsiębiorców. Zakres tematyczny spotkania obejmował informacje o Priorytecie VII Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz o celach i etapach realizacji projektu jak i fakcie jego współfinansowania ze środków UE.

18.09.2008 r.

Obradowała Komisja Zdrowia, Rodziny i Opieki Społecznej Rady Miejskiej w Sosnowcu 

Podczas posiedzenia omawiano następujące tematy:

 • Wstępne przymiarki do budżetu na 2009 rok w miejskich placówkach służby zdrowia i MOPS
 • Pomoc dla osób z zaburzeniami psychicznymi i niepełnosprawnością intelektualną ( ta część odbyła się w Zespole Szkół Specjalnych Nr 4 w Sosnowcu przy ul. Franciszkańskiej).
15.09.2008 r.

"Otwórzcie drzwi schizofrenii"

W Sosnowieckim Centrum Sztuki-Zamek Sielecki odbędzie sie to wartościowe spotkanie z osobami doświadczonymi chorobą psychiczną.

Program spotkania:

 • wystawa prac plastycznych
 • aukcja rękodzieła
 • prezentacja poezji
 • dyskusja panelowa

Organizatorzy:

 • Środowiskowy Dom Samopomocy "Salve"
 • Stowarzyszenie Działające na Rzecz Osób Psychicznie Chorych i Ich Rodzin "Arka"
 • Sosnowieckie Centrum Sztuki-Zamek Sielecki
14.09.2008 r.

Inauguracja kampanii społecznej POLA NADZIEI

W Katedrze Sosnowieckiej p/w Wniebowzięcia Najświetszej Marii Panny w Sosnowcu odbyła się uroczysta msza św. inaugurująca kampanię społeczną POLA NADZIEI.

Organizatorem kampanii w Sosnowcu jest Hospicjum Św. Tomasza Ap.

Inicjatorem kampanii w Europie była w 1997 roku brytyjska organizacja Marie Curie Cancer Care z Edynburga, która na swoje 50-lecie postanowiła wspomóc krakowskie hospicjum poprzez przeszczepienie na polski grunt akcji zbierania funduszy Pola Nadziei ( Fields of Hope) ofiarowując 350 000 cebulek. Pierwsze żółte żonkile zostały posadzone w parkach i na rabatach Krakowa.

Także Sosnowiec przyłączył się aktywnie do tej akcji.

Władze samorządowe miasta Sosnowca podczas inauguracji reprezentował Zastępca Prezydenta Miasta Zbigniew Jaskiernia.

12.09.2008 r.

Festyn Integracyjny "Złoty Wiek"

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sosnowcu serdecznie zaprasza na Festyn Integracyjny "Złoty wiek" dla osób powyżej 60 roku życia, który odbędzie się na terenie ogrodów Domu Pomocy Społecznej przy ul. Jagiellońskiej 2. W czasie imprezy organizatorzy zapewniają muzykę na żywo, tańce, konkursy z nagrodami oraz poczęstunek.

12.09.2008 r.

Co słychać w Domu Pomocy Społecznej przy ul.Andersa 81b w Sosnowcu

W dniu 12.09.2008 gościem w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Andersa 81b w Sosnowcu był Zastępca Prezydenta Miasta Zbigniew Jaskiernia. W towarzystwie Dyrektor Placówki Pani mgr Elżbiety Matuszczyk zapoznał się z postępem prac przy termomodernizacji obiektu oraz z postępem prac przy instalacji urządzeń solarnych.

Ponadto spotkał sie z mieszkańcami placówki i z pracownikami.
10.09.2008 r.

Obradowała Rada Społeczna " Szpitala Miejskiego" w Sosnowcu

Pod przewodnictwem Zastępcy Prezydenta Miasta Zbigniewa Jaskierni obradowała Rada Społeczna "Szpitala Miejskiego" w Sosnowcu.

Poruszono następujące tematy:

 • Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Statutu "Szpitala Miejskiego" w Sosnowcu
 • Podjęcie uchwały w sprawie zaopiniowania Koncepcji restrukturyzacji "Szpitala Miejskiego" w Sosnowcu
 • Podjęcie uchwały w sprawie zaopiniowania zmiany przeznaczenia części dotacji przyznanej przez Miasto Sosnowiec
 • Podjęcie uchwały w sprawie zaopiniowania wniosku Dyrektora Szpitala Miejskiego w sprawie zakupu sprzętu i aparatury medycznej na rok 2009.
 • Podjęcie uchwały w sprawie zaopiniowania zaciągnięcia przez Szpital Miejski kredytu w rachunku bieżącym
 • Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia logotypu "Szpitala Miejskiego" w Sosnowcu
 • Zatwierdzenie planu inwestycyjno-remontowego Szpitala Miejskiego w Sosnowcu na lata 2009-2011
04.09.2008 r.

Uroczystości przekazania Poradni Ginekologicznej w sosnowieckim ZLA.

Dyrekcja Zakładu Lecznictwa Ambulatoryjnego w Sosnowcu była organizatorem przekazania do użytku Poradni Ginekologicznej w Przychodni Rejonowo- Specjalistycznej Nr 9 w Sosnowcu.

Przebudowa i modernizacja uwzględniala warunki korzystania przez pacjentki niepełnosprawne.

Na wyposażeniu znalazły się m. innymi nowoczesne fotele ginekologiczne, ale także wysokiej klasy ultrasonograf.

Remont i  modernizację sfinansowało miasto Sosnowiec, ale istnieje realna szansa pozyskania środków zewnętrznych.

W uroczystym otwarciu brali udział m.innymi: Prezydent Miasta Kazimierz Górski, Zastępcy Prezydenta Miasta : Zbigniew Jaskiernia i Wilhelm Zych, oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Daniel Miklasiński.

Gospodarzem uroczystości była Dyrektor ZLA- Małgorzata Łokas.


04.09.2008 r.

Komisja Zdrowia, Rodziny i Opieki Społecznej Rady Miejskiej w Sosnowcu

Komisja podczas obrad poruszyła następujące tematy:

 • Informacja o wykonaniu budżetu za I półrocze 2008 r w zakresie prac komisji.
 • Przebieg i ocena wykonania budżetu za I półrocze SPZOZ w jednostkach dla ktorych organem zalożycielskim jest miasto
 • Wstępna koncepcja restrukturyzacji Szpitala Zespolonego w Sosnowcu. Koncepcja ta uzyskała pełną akceptację radnych i została przyjęta jednogłośnie !!!
28.08.2008 r.

Obradowała Komisja Zdrowia, Rodziny i Opieki Społecznej Rady Miejskiej w Sosnowcu

Komisja podczas swojego posiedzenia omawiała:

 • Zaopiniowanie projektu uchwały Rady Miejskiej w Sosnowcu w sprawie wyrażenia opinii dotyczącej projektu uchwały Rady Miasta Katowice w sprawie likwidacji Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Szpitala Geriatrycznego im. Jana Pawła II w Katowicach.
28.08.2008 r.

XXXII Sesja Rady Miejskiej w Sosnowcu

Podczas Sesji Zastępca Prezydenta Miasta Sosnowca Zbigniew Jaskiernia zreferował następujące zagadnienia:

 • Zabezpieczenie potrzeb opiekuńczych mieszkańców Sosnowca poprzez Domy Pomocy Społecznej w Sosnowcu
 • Sprawozdanie z realizacji Programu Współpracy Miasta z Organizacjami Pozarządowymi.
26.08.2008 r.

Obradowała Komisja Budżetowa Rady Miejskiej w Sosnowcu.

W trakcie obrad Komisja omawiała m. innymi:

 • Finansowanie zadan zakładów opieki zdrowotnej.
23.08.2008 r.

Festyn Integracyjny " Radość i nadzieja"

Stowarzyszenie Chorych na Stwardnienie Rozsiane Ich Opiekunów i Przyjaciół zaprosiło Urząd Miejski w Sosnowcu na Festyn Integracyjny " Radość i nadzieja" na Wichrowym Wzgórzu". Festyn odbył się w Ośrodku Rehabilitacyjnym dla Chorych na SM " Wichrowe Wzgórze" w Siemianowicach Śląskich- Przełąjce. Było mnóstwo atrakcji, a gwiazdą imprezy była : Irena Jarocka.

Dziękujemy za zaproszenie !!

21.08.2008 r.

Obradowała Komisja Zdrowia, Rodziny i Opieki Społecznej Rady Miejskiej w Sosnowcu

Podczas posiedzenia omówiono następujące tematy:

 • Współpraca miasta z organizacjami pozarządowymi
 • Domy Pomocy Spolecznej przy ul. Jagiellońskiej i ul. Andersa
 • Ponadto radni odwiedzili oba Domy Pomocy Społecznej w Sosnowcu i zapoznali się z ich działalnością.
21.08.2008 r.

Wycieczka do MINI ZOO

W dniu 21.08.2008 r została zorganizowana wycieczka do MINI ZOO w Sosnowcu- Kazimierzu Górniczym. W wycieczce wzięli udział wychowankowie najstarszej grupy przedszkolnej Zespołu Opiekuńczo- Wychowawczego w Sosnowcu. Dzieci miały możliwość poznać i podziwiać takie zwierzęta jak: lamy, osiołki, sarny, kozice, strusie, daniele i inne. Największą atrakcją było dla dzieciaków karmienie zwierzątek przygotowanymi wcześniej warzywami i owocami. Wychowankowie ZOW Nr 3 poznali też walory botaniczne parku w Kazimierzu Górniczym spacerując jego alejkami. Dzieci miały też okazję spędzić wesołe chwile na placu zabaw na terenie parku.


18.08.2008 r.

Programy profilaktyczne

W dniu 18.08.2008 zostały uruchomione dwa miejskie programy profilaktyczne m. innymi: " Program wczesnego wykrywania i zapobiegania rozwojowi gruźlicy oraz chorób nowotworowych płuc- badania RTG Płuc" oraz " Program wczesnego wykrywania i zapobiegania chorób nowotworowych piersi- badania mammograficzne".

08.08.2008 r.

Prace modernizacyjne w Domu Pomocy Społecznej Nr 2 w Sosnowcu

W dniu 8.08.2008 Dom Pomocy Społecznej Nr 2 w Sosnowcu przy ul.Jagiellońskiej odwiedził Zastępca Prezydenta Miasta Zbigniew Jaskiernia. Zapoznał się ze stopniem zaawansowania prac przy termomodernizacji placówki, a także stanem przygotowań do montażu kolektorów słonecznych.


07.08.2008 r.

Obradowała Rada Społeczna "Szpitala Miejskiego" w Sosnowcu

W dniu dzisiejszym pod przewodnictwem Zastępcy Prezydenta Miasta Zbigniewa Jaskierni obradowała Rada Społeczna Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej " Szpital Miejski" w Sosnowcu. Podczas dzisiejszego posiedzenia omówiono następujące tematy:

 • Podjęto uchwałę w sprawie zaopiniowania zmiany przeznaczenia części dotacji przyznanej przez Miasto Sosnowiec dla Szpitala Miejskiego z budżetu gminy na 2008 r w wysokości 11.251.929,00 zł
 • Podjęto uchwałę w sprawie zmiany planu finansowo- rzeczowego SPZZOZ "Szpital Miejski".
 • Dyrektor Szpitala Miejskiego w Sosnowcu  dr Swoboda przedstawił nową Naczelną Pielęgniarkę Szpitala Miejskiego.
06.08.2008 r.

Sosnowieckie " Pola Nadziei"

Uroczystym sadzeniem żonkilii rozpoczną się w październiku sosnowieckie  " Pola nadziei". Żonkil- międzynarodowy symbol nadziei będzie znakiem kampanii społecznej na rzecz hospicjów, której finał przewidziano w maju 2009 roku. Towarzyszyć jej będą imprezy plenerowe i koncerty.

Patronat nad imprezami przyjął Zastępca Prezydenta Miasta Zbigniew Jaskiernia.

31.07.2008 r.

Obóz dla dzieci we Francji dzięki współpracy z Secours Populaire Français

W dniu dzisiejszym grupa 24 sosnowieckich dzieci z placówek opiekuńczo- wychowawczych i rodzin objętych pomocą społeczną wyjechała na trzytygodniowy odpoczynek do Francji. Dzieci będą mieszkać na północy kraju, w regionie Nord Pas de Calais.

Rozpoczęta w czwartek wyprawa nie jest pierwszym tego typu przedsięwzięciem. Sosnowiecka młodzież już po raz czwarty będzie spędzać wakacje we Francji. Jest to możliwe dzięki współpracy gminy Sosnowiec z francuskim stowarzyszeniem Secours Populaire Français.

Dzieci pożegnał Zastępca Prezydenta Miasta Zbigniew Jaskiernia.


29.07.2008 r.

" Oczy szeroko otwarte"

Sosnowieckie Stowarzyszenie Aktywne Kobiety otrzymało ministerialną dotację Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w wysokości 160 tys zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone na dużą akcję przeciwko przemocy, w której weźmie udział około 400 mieszkańców i mieszkanek Zagłębia i Śląska. Akcja nosi tytuł " Oczy szeroko otwarte- przeciwdziałanie przemocy w rodzinie" i jest już trzecią edycją tego projektu.

22.07.2008 r.

" Dzieci i ogień II "

Pracownicy socjalni Punktu Terenowego Nr 4 w Sosnowcu byli organizatorami projektu socjalnego "Dzieci i ogień II", który odbył się w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej w Sosnowcu przy ul. Klimontowskiej 21.

18.07.2008 r.

Akcja " Wall.E spełnia marzenie" w Sosnowcu

Dzisiaj w Kinie "Helios" w Sosnowcu odbyła się inauguracja akcji " Wall.E spełnia marzenie". "Wall.E spełnia marzenie" to akcja prowadzona wspólnie przez Kino Helios w Sosnowcu, Fundację Recal oraz Fundację Mam Marzenie. Polega ona na zbieraniu puszek aluminiowych po napojach do specjalnie przygotowanego pojemnika znajdującego się w holu Kina Helios. Dochód ze sprzedaży puszek zostanie przeznaczony na realizację marzenia 17 letniego podopiecznego fundacji Mam Marzenie Dawida. Dawid cierpi na chorobę zagrażającą jego życiu a jego największym marzeniem jest wyjazd do Eurodisneylandu.

W inauguracji wziął udział Zastępca Prezydenta Miasta Zbigniew Jaskiernia.

Akcja potrwa do konca wrzesnia.

15.07.2008 r.

Na czas remontu Szpital Miejski przy Zegadłowicza nie przyjmuje na oddział ginekologiczno-położniczy

Zgodnie z planem restrukturyzacji szpitali w Sosnowcu, zakończyło się przyjmowanie pacjentek na oddział ginekologiczno-położniczy. Pacjentki przyjmowane są w szpitalu przy ul. 3 Maja i przy ul. Szpitalnej. Oddział w "jedynce" przygotowywany jest do gruntowengo remontu zgodnie z wymogami unijnymi. Po remoncie oddział będzie spełniał najbardziej rygorystyczne wymogi.

10.07.2008 r.

Piknik nad wodą

Pracownicy socjalni PT-4 Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sosnowcu organizują w godzinach 10:00-13:00 "Piknik nad wodą".

Zapraszamy dzieci i młodzież.

07.07.2008 r.

Akcja "Czaplinek" ruszyła

W godzinach porannych z parkingu przy Hali na ul.Żeromskiego w Sosnowcu ruszyły autokary z uczestnikami obozu w Czaplinku. Ta akcja trwa już piąty rok i cieszy się dużym zainteresowaniem. Zastępca Prezydenta Miasta Zbigniew Jaskiernia pożegnał ponad 110 uczestników tych obozów. Z oferty tej skorzystały dzieci z najuboższych rodzin.Organizatorzy przygotowali bardzo atrakcyjny program, z wycieczką do Kołobrzegu włącznie.

04.07.2008 r.

Nowy ośrodek adopcyjny w Sosnowcu

W Sosnowcu rozpoczyna działalność Diecezjalny Ośrodek Adopcyjno- Opiekuńczy. Ma on pomagać przygotować się rodzicom do adopcji dzieci, a także wspierać kobiety oczekujące dziecka.

03.07.2008 r.

Wyjazdowe posiedzenie Komisji Zdrowia, Rodziny i Opieki Społecznej Rady Miejskiej

W trakcie posiedzenia członkowie komisji odwiedzili:

 • Dawny szpital Nr 2
 • Szpital Miejski przy ul. Zegadłowicza
 • Szpital Miejski przy ul. Szpitalnej

Celem posiedzenia wyjazdowego było zapoznanie się z warunkami pracy w obiektach szpitalnych w powiązaniu z planowaną restrukturyzacją.

01.07.2008 r.

Centrum Usług Socjalnych i Wsparcia wysyła na wakacje !!

Centrum Usług Socjalnych i Wsparcia w Sosnowcu dzięki Oddziałowej Komisji Świadczeń Socjalnych w ArcelorMittal S.A w Dąbrowie Górniczej i firmie "PARTNER " HK Zakład Usługowo-Handlowy Spółka z.o.o zakwalifikowało do letniego wypoczynku 14 dzieci. Wybrane dzieci to uczestnicy zajęć Świetlicy Socjoterapeutycznej działającej w strukturze Centrum. Dzieci pojadą na kolonie do Jastrzębiej Góry (5 osób), Rowów (4 osoby) i Darłówka (5 osób).

Wykorzystaliśmy także propozycję Fundacji Pomocy "Nowy Świat" z siedzibą w Katowicach ul. Gliwicka 272. Dzięki Fundacji 13 dzieci pojechało na obóz integracyjny do Ośrodka Rehabilitacyjnego w Istebnej. Ww. dzieci to również uczestnicy zajęć Świetlicy oraz dzieci z Młodzieżowego Klubu działającego przy Miejskim Ośrodku Wspierania Rodziny w Sosnowcu.

25.06.2008 r.

Kolegium Kierownictwa Urzędu Miejskiego w Sosnowcu zatwierdziło kolejne profilaktyczno-edukacyjne programy zdrowotne.

Pozytywnie zaopiniowano następujące programy:

 • Program wczesnego wykrywania i zapobiegania rozwojowi chorób nowotworowych piersi- mammografia
 • Program wczesnego wykrywania i zapobiegania rozwojowi gruźlicy oraz chorób nowotworowych płuc
 • Program edukacyjny z zakresu profilaktyki nowotworowej realizowany wśród mlodzieży szkolnej
 • Program wczesnego wykrywania i zapobiegania rozwojowi chorób nowotworowych gruczołu krokoweg0 PSA

Środki finansowe na programy w 2008 roku wynoszą 90.000,-zł. W pierwszej edycji programów zdrowotnych zaangażowano kwotę 36.500,-zł. Pozostała kwota zostanie przeznaczona na w/w programy.

Ponadto rozpatrywano także takie programy jak:

 • wykrywanie raka jelita grubego
 • cukrzycy
 • jaskry
 • osteoporozy
 • szczepień ochronnych.
24.06.2008 r.

Informacja o wyjazdach wychowanków Zespołów Opiekuńczo-Wychowawczych w czasie wakacji letnich 2008

 • Międzywodzie: Termin: 10.07-06.08.2008: Ilość uczestników- 22
 • Rabka : 11.07-06.08.2008: Ilość uczestników - 10
 • Krynica Górska: Termin: 02.07-29.07.2008 : Ilość uczestników- 30
 • Kucoby: Termin: 01.07-29.07.2008: Ilość uczestników - 3
 • Chłapowo k/Władysławowa: 02.08-29.08.2008: Ilość uczestników - 25
24.06.2008 r.

NSZZ "Solidarność" zaczął działać w MOPS

Zastępca Prezydenta Miasta Zbigniew Jaskiernia spotkał się z Zarządem Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność" Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sosnowcu. Władze Związku ukonstytuowały się w dniu 16.06.2008 w składzie:

 • Mariola Mrozińska- Przewodnicząca
 • Agnieszka Sekunda- Zastępca Przewodniczącej
 • Małgorzata Lichwała- Skarbnik
 • Paweł Łyczek- Sekretarz

Spotkanie było okazją do wymiany opinii na temat funkcjonowania NSZZ "Solidarność" w MOPS.

23.06.2008 r.

Wyjazdowe posiedzenie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sosnowcu

GKRPA na swoim wyjazdowym posiedzeniu odwiedziła następujące placówki:

 • Miejski Ośrodek Wspierania Rodziny w Sosnowcu przy ul.Kraszewskiego 21
 • Punkt Pomocy Terapeutycznej i Prawnej Miejskiego Ośrodka Wspierania Rodziny w Sosnowcu przy ul.Kraszewskiego 76

Komisja zapoznała się z działalnością placówek, miała okazję porozmawiać z pracownikami, oraz poznać problemy i oczekiwania podopiecznych.

 

19.06.2008 r.

XXX Sesja Rady Miejskiej w Sosnowcu

Rada na swoim posiedzeniu podejmowała m. innymi następujące tematy:

 • Ocena stopnia realizacji " Programu działań na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Sosnowcu" za rok 2007
 • Realizacja zadań obejmujących świadczenia rodzinne przez jednostki systemu pomocy społecznej.
19.06.2008 r.

Komisja Zdrowia, Rodziny i Opieki Społecznej Rady Miejskiej w Sosnowcu

Komisja podczas swojego posiedzenia omówiła m. innymi następujące zagadnienia:

 • Zaopiniowanie projektu uchwały Rady Miejskiej w Sosnowcu w sprawie zatwierdzenia zmian w statucie Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej " Szpital Miejski" w Sosnowcu w zakresie schematu organizacyjnego.
 • Zaopiniowanie projektu uchwały Rady Miejskiej w Sosnowcu w sprawie zatwierdzenia zmian w statucie SPZZOZ "Szpital Miejski" w sprawie zmian w oddzialach szpitalnych.
 • Zaopiniowanie projektu uchwały Rady Miejskiej w Sosnowcu w sprawie zatwierdzenia zmian w statucie SPZZOZ "Szpital Miejski" w sprawie zmian w poradniach szpitalnych.
16.06.2008 r.

Debata " Profilaktyka wśród młodzieży"

W dniu 16 czerwca 2008 r w Senacie RP odbyła się debata na temat "Profilaktyki wśród młodzieży" z udziałem m. innymi: V-ce Marszałka Senatu RP Zbigniewa Romaszewskiego. Wzięło w niej udział także czworo uczniów sosnowieckich gimnazjów ( Anna Jagieła, Justyna Baranowska, Konstancja Frankiewicz, Jan Dolniak), którzy są uczestnikami IX Ponadregionalnej Edycji Powiatowej szkoły Liderów w Mikołowie, a także Andrzej Wojciechowski z Wydziału Zdrowia i Opieki Społecznej Urzędu Miejskiego w Sosnowcu. Przed rozpoczęciem , odczytano list Marszałka Sejmu RP Bronisława Komorowskiego skierowanego do liderów mlodzieżowych.

W czasie debaty młodzież zwracała uwagę na nadal istniejący problem nieprzestrzegania prawa przez sprzedawców napojów alkoholowych, którzy sprzedają alkohol nieletnim. Młodzież również dzieliła się swoimi osiągnięciami w działaniach profilaktycznych w swoich środowiskach. 

14.06.2008 r.

" Biała sobota " w ZSO Nr 7 w Sosnowcu

Centrum Edukacji i Wychowania Mlodzieży KANA- organizator Forum Młodych 2008 oraz obchodów rocznicy wizyty apostolskiej Papieża Jana Pawła II w Sosnowcu organizuje w dniu 14 czerwca w ZSO Nr 7 w Sosnowcu przy ul. Gwiezdnej 2 " Białą sobote".

Lekarze będą udzielali bezplatnych badań i porad medycznych.

13.06.2008 r.

Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej w Sosnowcu

Podczas posiedzenia Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Sosnowcu poruszono m. innymi następujacy temat:

 • Analiza dotacji dla Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka w 2007. Gościem Komisji byli m. innymi:  Zastępca Prezydenta Miasta Zbigniew Jaskiernia oraz V-ce Przewodniczący Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka w Sosnowcu Grzegorz Leks.
13.06.2008 r.

Wizyta Zarządu Głównego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Sosnowcu

W Warsztatach Terapii Zajęciowej w Sosnowcu przy ul. Jodłowej 1 odbyło sie posiedzenie Zarządu Głównego TPD.

Oddział Miejski TPD w Sosnowcu w dniu 17.05.2008 w Warszawie został wyróżniony Specjalną Odznaką Przyjaciela Dziecka za całokształt pracy na rzecz dobra dziecka, a w szczególności na rzecz dzieci wymagających specjalnej troski.

Wizyta członków ZG TPD jest jedną z form wyróżnienia oraz podkreślenia bardzo dobrej działalności na rzecz dzieci w ogniwach terenowych  TPD.

Zastępca Prezydenta Miasta Zbigniew Jaskiernia przekazał materiały promocyjne Sosnowca dla członków ZG TPD.

13.06.2008 r.

Dni Dogoterapii w Sosnowcu

W Sosnowcu w ramach Dni Sosnowca urządzono Marsz Labradorów i Goldenów. W marszu wzięło udział 19 zwierząt wraz z opiekunami. Sześć psów posiada odpowiednie przeszkolenie do prowadzenia spotkań kontaktowych w zakresie terapii dzieci z niepełnosprawnością. Ten szczegolny rodzaj zajęć daje dzieciom ogromną radość, uczy, pozwala przełamać strach, ból, i lęk.

Podziękowania dla właścicieli za odzew składa Międzynarodowa Szkoła Dogoterapii w Sosnowcu mieszcząca się w Zespole Szkół Specjalnych Nr 4.

12.06.2008 r.

Obradowała Rada Społeczna Szpitala Miejskiego w Sosnowcu

W dniu 12 czerwca w siedzibie Urzędu Miejskiego w Sosnowcu odbyło się posiedzenie Rady Spolecznej Szpitala Miejskiego. W porządku obrad znalazły sie m. innymi następujace punkty:

 • Przedstawienie Kierownictwa Szpitala Miejskiego, oraz zakresu ich kompetencji
 • Przedstawienie porozumienia zawartego z organizacjami związkowymi w dniu 30 maja 2008 r w sprawie zmniejszenia odpisu na ZFŚS oraz regulacji płacowych dla pracowników SPZZOZ " Szpital Miejski" w Sosnowcu
 • Uchwalenie zmian w Statucie SPZZOZ "Szpital Miejski" w Sosnowcu
 • Uchwalenie zmian w Statucie SPZZOZ "Szpital Miejski" w Sosnowcu dotyczący struktury organizacyjnej w zakresie obejmującym Oddziały: Ginekologiczno- Położniczy, Neonatologii oraz Noworodków i Wcześniaków
 • Uchwalenie zmian w Statucie SPZZOZ "Szpital Miejski" w Sosnowcu dotyczących struktury organizacyjnej w zakresie obejmującym Poradnie: Ginekologiczną, Patologii Ciąży, Neonatologiczną
 • Przyjęcie sprawozdania finansowego SPZOZ Szpital Miejski Nr 1 w Sosnowcu za okres 1.01.2008 do 5.02.2008 r.
 • Przyjęcie sprawozdania finansowego SPZZOZ "Zagórze" w Sosnowcu za okres 1.01.2008 do 5.02.2008
 • Rozpoczęcie zadania inwestycyjnego Oddziału Ginekologiczno-Położniczego w Szpitalu Miejskim przy ul. Zegadłowicza.
07.06.2008 r.

Dzień Dziecka przy Placu Kościuszki

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sosnowcu zorganizował festyn dla dzieci z okazji Dnia Dziecka. Festyn odbyl sie na terenie parku obok stołówki przy Placu Kosciuszki 5.

Dzieki zaradności Kierownictwa MOPS i sponsorów, nie zabraklo prezentów. W trakcie festynu odbyło sie wiele konkursów i przedstawień. Dopisała również pogoda. Główna nagrodą był rower.

Na festyn dotarło wielu gości m innymi: Poseł na Sejm RP Jarosław Pięta, V-ce Przew. Rady Miejskiej Arkadiusz Chęciński, Zastępca Prezdenta Zbigniew Jaskiernia.


07.06.2008 r.

II Festyn Środowiskowo- Integracyjny "Żeglarska Przygoda" w WTZ na Jodłowej

TPD O/ Miejski Sosnowiec, Urząd Miejski w Sosnowcu byli organizatorami II Festynu Środowiskowo- Integracyjnego "Żeglarska- Przygoda" zorganizowanego na terenie Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Jodłowej.

Przygotowano mnóstwo atrakcji, a gwiazdą dnia był : zespół "BANANA BOAT"
07.06.2008 r.

Piknik w Koszęcinie

Publiczny Ośrodek Adopcyjno- Opiekuńczy w Sosnowcu zorganizował pikinik dla rodzin zastępczych i adopcyjnych w Koszęcinie na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji.

06.06.2008 r.

III Konkurs Plastyczny "Po stopniach tęczy"

W Centrum Usług Socjalnych i Wsparcia w Sosnowcu przy ul. Szymanowskiego 5a odbył się III Konkurs Plastyczny "Po stopniach tęczy". Ta impreza z każdym rokiem cieszy się coraz wiekszym zainteresowaniem. Swoje umiejętności plastyczne zaprezentowali podopieczni Świetlic Socjalno - Terapeutycznych.

Gośćmi Konkursu byli m. innymi: Zastępca Prezydenta Zbigniew Jaskiernia, Naczelnik WZO Andrzej Wieja, Dyrektor MOPS Halina Szumska.


05.06.2008 r.

Komisja Zdrowia , Rodziny i Opieki Społecznej Rady Miejskiej

Komisja Zdrowia, Rodziny, i Opieki Społecznej na swoim posiedzeniu podjęła następujace tematy:

 • Ocena stopnia realizacji " Programu Działań na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Sosnowcu " za rok 2007
 • Realizacja zadań obejmujacych świadczenia rodzinne przez jednostki systemu pomocy społecznej"
 • Przyjęcie planu pracy komisji na II półrocze 2008 roku
05.06.2008 r.

Młodziezowa Giełda Pracy

W Punkcie Terenowym Nr 3 MOPS w Sosnowcu przy ul. Naftowej 35 odbyła się Giełda Pracy dla Młodziezy. Organizatorami Giełdy były: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sosnowcu oraz Młodzieżowe Biura Pracy z Sosnowca, Dąbrowy Górniczej i Katowic.

02.06.2008 r.

Dzień Dziecka w ZOW Nr 3 w Sosnowcu

W Zespole Opiekuńczo-Wychowawczym Nr 3 w Sosnowcu przy ul. Szczecińskiej 11 odbyły się uroczystości z okazji Dnia Dziecka. Przygotowano masę atrakcji.

W dniu 3 czerwca dzieci z ZO-W Nr 3 uczestniczyły w III Integracyjnym Przeglądzie Piosenki Artystycznej, który odbył się w Klubi im. Jana Kiepury w Sosnowcu. Dzieciaki, będące najmłodszymi uczestnikami przeglądu, zaprezentowały interpretację piosenki pt " Ogrodniczka". Towarzyszył im akompaniament gitary. Występ został nagrodzony gromkimi brawami.
02.06.2008 r.

Dzień Dziecka w ZOW Nr 4 przy ul. Koszalińskiej

W Zespole Opiekuńczo-Wychowawczym Nr 4 w Sosnowcu przy ul. Koszalińskiej 51 odbyły się uroczystości z okazji Dnia Dziecka. Przygotowano masę niespodzianek.


02.06.2008 r.

 Dzień Dziecka w ZO-W Nr 2

Bardzo uroczyście przebiegał Dzień Dziecka w Zespole Opiekuńczo- Wychowawczym Nr 2 w Sosnowcu przy ul. Suchej. Placówka przy udziale sponsorów przygotowała bardzo wiele konkursów, prezentów i nagród.

31.05.2008 r.

Dzień Dziecka w parku przy ul.Kościuszki

W dniu 31.05.2008 w Parku przy Placu Kościuszki 5 w Sosnowcu Koło SLD Nr 26 "Pogoń" pod kierownictwem Anny Krawczyk zorganizowało obchody Dnia Dziecka. Przygotowano masę wspaniałych atrakcji. Festyn przebiegał pod Patronatem Zastępcy Prezydenta Sosnowca  Ryszarda Łukawskiego.
31.05.2008 r.

VI Rocznica Stowarzyszenia Rodzin Abstynenckich "UWOLNIENIE"

W Sali Oratoryjnej obok Kościoła Św. Tomasza przy ul. Orlej w Sosnowcu odbyły się Uroczystości VI Rocznicy powstania Stowarzyszenia Rodzin Abstynenckich "Uwolnienie". Z tej okazji odbyła się uroczysta wieczornica.

Zastępca Prezydenta Miasta Zbigniew Jaskiernia wystosował z tej okazji Adres Okolicznościowy z życzeniami  kierowany do Zarządu Stowarzyszenia

30.05.2008 r.

Dzień Dziecka w Zespole Opiekuńczo-Wychowawczym Nr 1 w Sosnowcu.

W Zespole Opiekuńczo-Wychowawczym Nr 1 w Sosnowcu przy ul. Piwnika Ponurego 9 odbyły się uroczyste obchody Dnia Dziecka.
29.05.2008 r.

XXIX Sesja Rady Miejskiej w Sosnowcu

Podczas Sesji omawiano m. innymi:

 • Informacja o przebiegu działań restrukturyzacyjnych w Szpitalu Miejskim ( Temat referował Zastępca Prezydenta Miasta Zbigniew Jaskiernia).
17.05.2008 r.

II Śląskie Targi Farmaceutyczne Silesia Farmacja 2008 w Sosnowcu

Rada Śląska Izby Aptekarskiej,Wydział Farmaceutyczny Śląskiego Iniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz Polskie Towarzystwo Farmaceutyczne Oddział w Katowicach były organizatorami II Śląskich Targów Farmaceutycznych Silesia Farmacja 2008.

Uroczyste otwarcie Targów nastąpiło w Halach Targowych "EXPO SILESIA" przy ul.Braci Mieroszewskich w Sosnowcu.

16.05.2008 r.

Otwarcie Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia w Sosnowcu

W dniu 16.05.2008 w Sosnowcu odbyło sie uroczyste otwarcie Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia przy ul.Grota Roweckiego 2 w Sosnowcu.Pierwszym etapem było otwarcie Dziennego Domu Pomocy Społecznej dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.Kolejne placówki w ramach Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia zostaną otwarte jesienią tego roku.

W uroczystości otwarcia placówki brali udział podopieczni placówki,ich rodzice,a także przedstawiciele władz samorządowych Sosnowca z Zastępcami Prezydenta Zbigniewem Jaskiernią i Ryszardem Łukawskim na czele.Radę Miejską w Sosnowcu reprezentował Zastępca Przewodniczącego Arkadiusz Checinski i radni.


15.05.2008 r.

Komisja Zdrowia, Rodziny i Opieki Społecznej Rady Miejskiej w Sosnowcu.

Komisja podjęła m.innymi następujące zagadnienia:

* Informacja o stopniu realizacji restrukturyzacji szpitali miejskich

* Informacja na temat aktualnej sytuacji finansowej placówek służby zdrowia dla których gmina jest organem zalożycielskim.

* Propozycje do planu pracy na II półrocze.

* Przygotowania do powołania Wydziału Polityki Społecznej w Sosnowcu

Podczas spotkania został zaprezentowany nowy Dyrektor Szpitala Miejskiego Pan Zbigniew Swoboda.

09.05.2008 r.

Końcowe prace przy uruchomieniu Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia

Trwają bardzo intensywne prace remontowe zmierzające do uruchomienia przy ul.Grota-Roweckiego 2 w Sosnowcu Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia.W pierwszym etapie uruchomiona zostanie pierwsza część ośrodka,czyli Dzienny Dom Pomocy Społecznej dla osób dorosłych z niepelnosprawnością intelektualną, który zlokalizowany jest na parterze budynku.

Na Grota Roweckiego trwają ostatnie pracePrace remontowe w placówcePrace remontowe w placówce
09.05.2008 r.

Nowe poradnie w Centrum Pediatrii

Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu uruchomiło nowe poradnie specjalistyczne dla dzieci:

* urazowo-ortopedyczną

* pulmonologiczną

* medycyny sportowej

Poszerzony został wachlarz badań specjalistycznych o wykonywanie badań ultrasonograficznych dla dzieci metodą Doppler Duplex oraz badań z zakresu tomografii komputerowej dla dzieci i dorosłych.

08.05.2008 r.

50-lecie Spółdzielni Niewidomych "Promet"

W Teatrze Zagłębia w Sosnowcu odbyły się uroczystości 50-lecia Spółdzielni Niewidomych "Promet".

Dla Kierownictwa i pracowników z tej okazji przekazuję serdeczne życzenia.

07.05.2008 r.

Wizyta w Egzotarium

Dzieci z Zespołu Opekuńczo-Wychowawczego Nr 3 z Sosnowca odwiedziły Egzotarium. Zgromadzone tam atrakcje wywołały bardzo duże zainteresowanie maluchów.


28.04.2008 r.

Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Przedmedycznej Polskiego Czerwonego Krzyża

Zarząd Rejonowy PCK w Sosnowcu był organizatorem Mistrzostw Pierwszej Pomocy Przedmedycznej PCK.Zawody odbyły się na terenie Klubu Sportowego "Budowlani" przy ul.1 Maja 23 w Sosnowcu.

25.04.2008 r.

Wystawa Prac Plastycznych WTZ

Fundacja im.Brata Alberta,Warsztaty Terapii Zajęciowej z ul.Mikołajczyka w Sosnowcu zorganizowały wystawę prac plastycznych .Otwarcie wystawy odbyło się w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia Nr 2-Rudna IV,przy ul.Gospodarczej 32 w Sosnowcu

24.04.2008 r.

"Wszystkie barwy wiosny"

Filia Nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej serdecznie zaprasza 24 kwietnia o godz.16:00 na ekspozycję prac podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej przy ul.Mikołajczyka.Odwiedzający będą mogli nie tylko obejrzeć prace ale także je zakupić.Zapraszamy do Biblioteki przy ul.Gospodarczej 32(Pawilon) na wenisaż i kiermasz pt "Wszystkie barwy wiosny".Wstęp wolny

24.04.2008 r.

XXVIII sesja Rady Miejskiej w Sosnowcu

Podczas XXVIII sesji Rady Miejskiej w Sosnowcu Zastępca Prezydenta Miasta Zbigniew Jaskiernia zreferował temat-" Sprawozdanie z działalności Powiatowego Zespołu d/s Orzekania o Niepełnosprawności"

18.04.2008 r.

Obradowała Rada Społeczna SP ZZOZ "Szpital Miejski"

W dniu 18.04.2008 w Urzędzie Miejskim odbyło sie posiedzenie Rady Społecznej SP ZZOZ "Szpitala Miejskiego".Omawiano następujące zagadnienia:

 • Opinia w sprawie sprawozdań finansowych SP ZZOZ "Zagórze" i SPZOZ Szpital Miejski Nr 1 za rok 2007
 • Opinia w sprawie planów finansowych na rok 2008 dla SP ZZOZ "Zagórze" i SPZOZ Szpital Miejski Nr 1 za okres od 1.01.2008 do 5.02.2008 oraz dla SP ZZOZ "Szpitam Miejski " w Sosnowcu na okres od 6.02-31.12.2008
 • Opinia w sprawie przeznacznia dotacji z budżetu gminy na rok 2008
 • Zmiany do Statutu SP ZZOZ "Szpital Miejski" w Sosnowcu
 • Zatwierdzenie schematu organizacyjnego
 • Propozycja docelowej struktury łóżek oraz lokalizacji poradni przyszpitalnych w SP ZZOZ "Szpital Miejski" w Sosnowcu dla potrzeb projektowych

Na posiedzenie zaproszono przedstawicieli wszystkich grup związkowych działających w "Szpitalu Miejskim".Posiedzenie prowadził Przewodniczący Rady Społecznej "Szpitala Miejskiego"-Zastępca Prezydenta Miasta Zbigniew Jaskiernia.

17.04.2008 r.

Instytut Dialogu Społecznego zaprasza..

W Centrum Organizacji Pozarządowych w Sosnowcu przy ul.Kościuszki 5 w godz.9-15 -Instytut Dialogu Społecznego organizuje warsztaty poświęcone efektywnej komunikacji oraz budowie skutecznej oferty w relacjach biznesowych.

17.04.2008 r.

Podziękowania od mieszkańców Domu Pomocy Społecznej Nr 2 w Sosnowcu

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej Nr 2 w Sosnowcu skierowali na moje ręcę podziękowanie za inicjatywę organizacji koncertów umuzykalniająco-integracyjnych wykonywanych przez Agencję Artystyczną "Violino" Pani Małgorzaty Łazowskiej, które w okresie od IX 2007 do IV 2008 odbywały się na terenie DPS Nr 2 w Sosnowcu.

17.04.2008 r.

Komisja Zdrowia,Rodziny i Opieki Społecznej Rady Miejskiej w Sosnowcu na swoim posiedzeniu podjęła m.innymi następującą tematykę:

* Poradnictwo Specjalistyczne dla osób niepełnosprawnych

* Sprawozdanie z działalności Powiatowego Zespołu d/s Orzekania o Niepełnosprawności.

11.04.2008 r.

Modernizacja Domów Pomocy Społecznej w Sosnowcu

Na przełomie sierpnia i września na dachach Domów Pomocy Społecznej Nr 1 i 2 w Sosnowcu zostaną zamontowane kolektory słoneczne.Koszt inwestycji oszacowano na 1 mln zł.Z budżetu gminy na ten cel zrezerwowano kwotę ok.263 tys.zł,a z Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na ten cel przeznaczono kwotę 110 tys.zł.Pozostałe środki udało się pozyskać z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Katowicach oraz "Ekofunduszu" w Warszawie.

03.04.2008 r. Komisja Zdrowia, Rodziny i Opieki Społecznej Rady Miejskiej w Sosnowcu na swoim posiedzeniu podejmie następujące tematy:* Zaopiniowanie budżetu miasta za 2007 rok w części dotyczącej prac komisji.* Realizacja zadań określonych w ustawie o świadczeniach rodzinnych w postępowaniu wobec dłużników alimentacyjnych oraz zaliczce alimentacyjnej.
29.03.2008 r.
Wyższa Szkoła Medyczna w Sosnowcu !!
Rozpoczyna działalność Wyższa Szkola Medyczna w Sosnowcu zlokalizowana przy ul.Wojska Polskiego.

Na początek będą dwa wydziały: Pilęgniarski i Ratownictwa Medycznego.

Na ręce Magnificencji Rektora Macieja Ornowskiego przekazuję serdeczne życzenia dla społeczności uczelnianej.
27.03.2008 r. Podczas XXVII Sesji Rady Miejskiej w Sosnowcu omawiano m.innymi:* Sprawozdanie z wykonania Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii za rok 2007.* Sprawozdanie z działalności Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego za rok 2007.
25.03.2008 r. Komisja Budżetowa Rady Miejskiej w Sosnowcu na swoim posiedzeniu podejmie m.innymi następującą tematykę:* Ocena gospodarowania środkami przeznaczonymi na realizację Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w roku 2007:

-- kierunki działania na 2008 rok.
20.03.2008 r. Komisja Zdrowia, Rodziny i Opieki Społecznej Rady Miejskiej w Sosnowcu na swoim posiedzeniu omówiła następujące tematy:* Ocena realizacji i restrukturyzacji sosnowieckich szpitali. Ocena pracy firmy consultingowej.* Sprawozdanie z wykonania inwestycji w 2007 roku oraz o przygotowaniu inwestycji na 2008 rok.
20.03.2008 r. Pracownicy Socjalni Punktu Terenowego Nr 4 Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sosnowcu zorganizowali "Giełdę Pracy" w ramach projektu socjalnego.
18.03.2008 r.
Wielkanocne Spotkanie
Kierownictwo Warsztatów Terapii Zajęciowej w Sosnowcu przy ul.Jodłowej 1 było organizatorem Wielkanocnego Spotkania.
18.03.2008 r. W Urzędzie Miejskim w Sosnowcu odbyło się posiedzenie Powiatowej Rady d/s Osób Niepełnosprawnych.

W trakcie spotkania omówiono m.innymi:* Zadania z zakresu rehabilitacji zawodowej i spolecznej osób niepełnosprawnych przyjęte do realizacji przez miasto Sosnowiec w 2008, wraz z podziałem środków PFRON przeznaczonych na ich realizację.Gościem posiedzenia był Zastępca Prezydenta Miasta Zbigniew Jaskiernia.
13.03.2008 r.
"Wielkanocne Jajeczko" !!
Zarząd i Społeczność Stowarzyszenia Rodzin Abstynenckich "Uwolnienie" zorganizowała przedświąteczne spotkanie pod nazwą "Wielkanocne Jajeczko".
10.03.2008 r. Komisja Rozwoju Miasta i Ochrony Środowiska Rady Miejskiej w Sosnowcu na swoim posiedzeniu podjęła m.innymi tematykę:* Funkcjonowanie Centrum Organizacji Pozarządowych w Sosnowcu.
08.03.2008 r.
Spotkanie w Klubie Seniora
W Klubie Seniora przy ul.Orląt Lwowskich 70 w Sosnowcu odbędzie się tradycyjny wieczorek z okazji "Święta Kobiet".
06.03.2008 r. Komisja Zdrowia, Rodziny i Opieki Społecznej Rady Miejskiej w Sosnowcu na swoim posiedzeniu podjęła następującą tematykę:* Sprawozdanie z realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w roku 2007.* Ocena stanu sanitarno-epidemiologicznego w mieście oraz sprawozdanie z działalności Inspektora Sanitarno-Epidemiologicznego w roku 2007.
04.03.2008 r. Stowarzyszenie Aktywne Kobiety działające w ramach Partnerstwa na Rzecz Rozwoju "Fenix" zapraszają na spotkanie w siedzibie Stowarzyszenia ul.3 Maja 11 poświęcone ekonomii społecznej.
27.02.2008 r.

Wychowankowie Zespołu Opiekuńczo-Wychowawczego Nr 2 w Sosnowcu z wizytą u piłkarzy Zagłębia Sosnowiec


Młodzi zawodnicy z Zespołu Opiekuńczo-Wychowawczego Nr 2 z Sosnowca zostali podjęci przez piłkarzy Zagłębia Sosnowiec. Chłopcy byli uczestnikami treningu zawodników, następnie poznali budynek klubu.Na koniec zawodnicy obdarowywali się upominkami. Chłopcy przekazali zawodnikom koszulkę reprezentacyjną Zespołu Nr 2 z podpisami, w której trzykrotnie byli zdobywcami tytułu Mistrzów woj.Śląskiego w kategorii domów dziecka.

Free Image Hosting at www.ImageShack.us
Free Image Hosting at www.ImageShack.us

 

 

 

21.02.2008 r. Komisja Zdrowia, Rodziny i Opieki Społecznej Rady Miejskiej w Sosnowcu na swoim posiedzeniu podjęła m.innymi następującą tematykę:* Wdrażanie programu Centrum Aktywności Lokalnej

* Sprawozdanie z działalności MOPS w 2007 roku
15.02.2008 r.
Seminarium "CAL-Skok w dal. Nowoczesna metoda pracy w środowisku lokalnym".
W Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego w godzinach 12:00-15:00 odbędzie się Seminarium podsumowujące projekt "CAL- Skok w dal. Nowoczesna metoda pracy w środowisku lokalnym".

Projekt miał na celu promowanie "animacyjnego" modelu działania instytucji publicznych w środowisku lokalnym.
14.02.2008 r.
Zabawa Walentynkowa
Pracownicy Socjalni Punktu Terenowego Nr 4 zoranizowali w swojej siedzibie na ul.Rzeźniczej Zabawę Walentynkową.
14.02.2008 r. Podczas XXV Nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej rozpatrzono projekt Uchwały w sprawie zatwierdzenia zmian w Statucie Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej "Szpital Miejski" w Sosnowcu przy ul.Szpitalnej 1.
08.02.2008 r. Stosownie do podjętych ustaleń z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego Miasto Sosnowiec przejęło nieruchomość dawnego Szpitala Nr 2 w Sosnowcu, będącej w ostatnich latach w strukturach Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 5 w Sosnowcu.
07.02.2008 r. Komisja Zdrowia, Rodziny i Opieki Społecznej Rady Miejskiej w Sosnowcu na swoim posiedzeniu przyjęła poprawki do Statutu "Szpitala Miejskiego" w Sosnowcu.

Zasadniczym tematem Komisji była prezentacja multimedialna przygotowana przez Firmę "Euroedukacja" a dotycząca kierunkom zmian w Szpitalu Miejskim. Przygotowany materiał będzie pomocny Dyrekcji Szpitala dla przedstawienia programu restrukturyzacji.

Radni zgłosili szereg uwag i propozycji do przedstawionego materiału.

Od 12.02.2008 rozpocznie pracę Komisja Ekspertów, która przedstawi końcowy plan działań na lata 2008-2012.
06.02.2008 r.
W Sosnowcu powstał Szpital Miejski
Z dniem 6 lutego powstała nowa placówka szpitalna z połączenia Miejskiegoi Szpitala Nr 1 i ZOZ w Sosnowcu-Zagórzu. Nowy Szpital przyjął nazwę Szpital Miejski z siedzibą przy ul.Szpitalnej 1.

Organem założycielskim dla Szpitala jest nadal Gmina Sosnowiec.

Dyrektorem placówki został mgr Władysław Perchaluk.
05.02.2008 r.
BAL KARNAWAŁOWY !!

Dyrekcja Centrum Opiekuńczo-Wychowawczego Pomocy Dziecku i Rodzinie, Kierownik Zespołu Opiekuńczo-Wychowawczego Nr 3 przy ul.Szczecińskiej w Sosnowcu byli organizatorami Balu Karnawałowego.
Dzieciaczki przygotowały piekną zimową inscenizację.
Z wizytą do wychowanków placówki przybyli pracownicy Urzędu Skarbowego w Sosnowcu oraz Zastępca Prezydenta Miasta Zbigniew Jaskiernia.

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

05.02.2008 r. Odbyło się posiedzenie Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej "Szpital Miejski" w Sosnowcu.Rada pozytywnie zaopiniowała wniosek Dyrektora Szpitala dotyczący zmian w Statucie Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej "Szpital Miejski".
31.01.2008 r.
Uroczyste spotkanie z honorowymi dawcami krwi
W siedzibie PCK w Sosnowcu odbyło się uroczyste doroczne spotkanie z honorowymi dawcami krwi Sosnowca i Dąbrowy Górniczej.

Spotkanie prowadził Prezes Rejonowego Zarządu PCK Kazimierz Porębski.

Wsród gości znaleźli się:

* Dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach Stanisław Dyląg

* Poseł na Sejm RP Witold Klepacz

* Były Przewodniczący Rejonowej Rady Krwiodastwa Miron Staszewski

* Przewodnicząca Rejonowej Rady Krwiodastwa Grażyna Dziopa

* Szefowa sosnowieckiego PCK Jadwiga KowalskaW trakcie uroczystości najbardziej zasłużonych dla akcji krwiodastwa odznaczono dyplomami, odznaczeniami.

Wyróżniono również najbardziej aktywne szkoły.

W imieniu władz samorządowych Sosnowca życzenia dla krwiodawców przekazał w imieniu Prezydenta Miasta Zastępca Prezydenta Zbigniew Jaskiernia.

W części artystycznej wystąpiły sosnowieckie "Kiepurki".Free Image Hosting at www.ImageShack.usFree Image Hosting at www.ImageShack.usFree Image Hosting at www.ImageShack.usFree Image Hosting at www.ImageShack.usFree Image Hosting at www.ImageShack.us
31.01.2008 r. Komisja Zdrowia, Rodziny i Opieki Społecznej Rady Miejskiej w Sosnowcu na swoim posiedzeniu podjęła następującą tematykę:* Zaopiniowanie projektu uchwały Rady Miejskiej w Sosnowcu w sprawie określenia zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych realizowanych przez miasto Sosnowiec w 2008 roku* Uchwała w sprawie przekształcenia SPZOZ Szpitala Miejskiego Nr 1 w Sosnowcu przy ul.Zegadłowicza 3 poprzez przejęcie w struktury Oddziału Ginekologiczno-Położniczego i Oddziału Noworodków i Wcześniaków oraz zatwierdzenia zmian w statucie Samodzielnego Publicznego ZOZ Szpitala Miejskiego Nr 1 w Sosnowcu przy ul.Zegadłowicza 3.* Uchwała w sprawie zatwierdzenia zmian w statucie SPZZOZ "Szpital Miejski" w Sosnowcu przy ul.Szpitalnej 1.
31.01.2008 r. Na XXIV Sesji Rady Miejskiej w Sosnowcu poruszono temat "Działania podejmowane przez jednostki gminne w celu ograniczenia zjawiska przemocy w rodzinie".

Powyższy temat przedstawił Zastępca Prezydenta Miasta Zbigniew Jaskiernia.
17.01.2008 r. Komisja Zdrowia, Rodziny i Opieki Społecznej Rady Miejskiej w Sosnowcu na swoim posiedzeniu podjęła następującą tematykę:* Działania podejmowane przez jednostki gminne i organizacje pożytku publicznego w celu ograniczenia zjawiska przemocy w rodzinie* Informacje dotyczące wielkości kontraktów z NFZ w jednostkach dla ktorych organem założycielskim jest Gmina.
12.01.2008 r. Wychowankowie Zespołu Opiekuńczo-Wychowawczego Nr 2 z Sosnowca uczestniczyli w III Turnieju Piłki Nożnej Domów Dziecka. W rozgrywkach nie dali szans kolegom z innych placówek i zajęli I miejsce zdobywając puchar. Organizatorem turnieju był Górniczy Klub Sportowy "Katowice". Była to trzecia edycja Turnieju i trzecie zwycięstwo drużyny.Free Image Hosting at www.ImageShack.usFree Image Hosting at www.ImageShack.us
11.01.2008 r. Podczas Nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej w Sosnowcu radni podjęli uchwałę dotyczącą połączenia Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Szpitala Miejskiego Nr 1 z Samodzielnym Publicznym Zespołem Zakładów Opieki Zdrowotnej "Zagórze" w Sosnowcu.

Prezydent mianował na Dyrektora Szpitala Miejskiego Dyrektora Władyslawa Perchaluka.
09.01.2008 r. Rady Społeczne Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Szpitala Miejskiego Nr 1 oraz Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej "Zagórze" pozytywnie zaopiniowały projekt uchwały w sprawie połączenia tych placówek.
09.01.2008 r.
Nowy tonometr bezdotykowy w Sosnowieckim ZLA
Zakład Lecznictwa Ambulatoryjnego w Sosnowcu wzbogacił się o tonometr bezdotykowy dla potrzeb Poradni Okulistycznej mieszczącej się w Przychodni Rejonowo-Specjalistycznej Nr 9 w Sosnowcu przy ul.Wawel 15.
09.01.2008 r.
"Zero barier"
Zakład Lecznictwa Ambulatoryjnego w Sosnowcu rozpoczął starania o współfinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego projektu zadania pn "Program "Zero barier" dla wzrostu dostępności do wysokiej jakości usług ginekologicznych z uwzględnieniem potrzeb osób niepełnosprawnych".
03.01.2008 r. Komisja Zdrowia, Rodziny i Opieki Społecznej Rady Miejskiej w Sosnowcu na swoim wyjazdowym posiedzeniu zapoznała się z działalnością Noclegowni funkcjonującej przy ul. Kaliskiej 25, oraz Ogrzewalni dla bezdomnych funkcjonującej od 24.12.2007 przy ul.Piotrkowskiej 23.

Zastępca Prezydenta Miasta Zbigniew Jaskiernia przedstawił ponadto aktualną sytuację w obszarze powiatowego lecznictwa stacjonarnego Sosnowca.