Ludzie - KulturaBaca Klaudia- muzyk ( kontrabas)
Urodziła się w dniu 8.04.1992 r. w Sosnowcu. Naukę gry na kontrabasie rozpoczęła w klasie prof. Michała Konopelskiego w Sosnowcu. W roku 2015 była studentką IV roku Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie prof. Jana Kotuli. Jest laureatką wielu ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursów muzycznych.Wśród nich m.innymi:
  • w 2014 r. zdobyła Grand Prix na 16th International Music Competition "Euterpre" w kategorii solowej, a także w kategorii kameralnej w duecie ze skrzypcami 
  • VI 2014- Grand Prix na 12th International Music Competition "Luigio Zanucoccoli" w Sogliano al Rubicone (we Włoszech) w kat. solowej.

Brała udział w wielu prestiżowych festiwalach. Współpracowała z wieloma orkiestrami : "AUKSO", Filharmonia Śląska, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, Filharmonia Wrocławska i wiele innych. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, stypendystka artystyczna miasta Sosnowiec.W roku 2014 dostała się do Academy of Music in Basel. Startowała w konkursie kontrabasowym w Amsterdamie.